×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
3. jūnijs, 2012
Drukāt

Lemberga krimināllietā līdz šim notikušas 224 tiesas sēdes

aivars

Tā dēvētajā Ventspils mēra Aivara Lemberga (“Latvijai un Ventspilij”) krimināllietā Rīgas apgabaltiesā līdz šim notikušas 224 tiesas sēdes. Kā liecina dati Latvijas Tiesu portālā, 210 sēžu beigās tiesnesis lietas izskatīšanā pasludinājis pārtraukumu līdz nākamajai reizei, bet 14 tiesas sēdes noņemtas no izskatīšanas vai atliktas. Atšķirībā no daudzām citām krimināllietām Lemberga procesa dalībnieki slimojuši ļoti reti.

2009.gadā Lemberga krimināllietā notikušas 45 tiesas sēdes, 2010.gadā – 54, bet 2011.gadā – 82. Šogad Lemberga lietas dalībnieki tiesas sēžu zālē pulcējušies jau 43 reizes.

Ja Lembergs nolūkā apmeklēt katru tiesas sēdi mērojis ceļu no Ventspils uz Rīgu un atpakaļ ar automašīnu, kas 100 kilometros vidēji patērē desmit litrus degvielas, tad degvielā varētu būt iztērēti vairāk nekā 6600 latu, pieņemot, ka vidējā degvielas cena pēdējos gados bijusi 80 santīmi litrā.

Ja katru dienu ceļā no Ventspils uz Rīgu un atpakaļ Lembergs pavadījis četras stundas, tad, apmeklējot visas tiesas sēdes, viņš ceļā pavisam pavadījis 37 diennaktis, liecina aģentūras LETA veiktie aprēķini. Lembergs gan aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja, ka, ierodoties Rīgā, viņš parasti izdara arī vairākas citas lietas, ne tikai apmeklē tiesas sēdi.

Kā ziņots, Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem.

Līdzās Ventspils mēram šajā pašā lietā apsūdzēts arī viņa dēls Anrijs Lembergs un Ventspils tranzītbiznesa menedžeris Ansis Sormulis. Visi apsūdzētie nesaprot un neatzīst viņiem celtās apsūdzības. Lietā aptuveni 140 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, kurus prokuratūra tiesai nodeva 2008.gada otrajā pusē.

Rīgas apgabaltiesa šo lietu paplašinātā sastāvā no jauna sāka skatīt 2009.gada 20.augustā. Lietas sarežģītības dēļ tagad to izskata tiesneši Boriss Geimans, Ligita Kuzmane un Irīna Jansone, bet par rezerves tiesnesi noteikta Ārija Ždanova.

Iepriekš lietu kopš 2009.gada 16.februāra izskatīja Geimans ar tiesu piesēdētājiem, bet tiesu piesēdētāju institūts no 2009.gada 1.jūlija tika likvidēts, un toreizējais tiesas sastāvs netika līdz sprieduma taisīšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+