×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
3. septembris, 2017
Drukāt

Lemberga krimināllietā notikušas 474 tiesas sēdes (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Smagos noziegumos apsūdzētā Ventspils mēra Aivara Lemberga (“Latvijai un Ventspilij”) krimināllietā notikušas 474 tiesas sēdes, liecina Latvijas tiesas interneta vietnē pieejamā informācija.

Kopumā šajā procesā ir bijušas ieplānotas 575 sēdes, no kurām 53 nav notikušas dažādu apstākļu dēļ, 37 atliktas, bet 11 notikušas bez rezultāta.

Salīdzinot, piemēram tā dēvētaj “digitālgeit”, kopumā bija ieplānotas 262 tiesas sēdes, no kurām notika 225 sēdes.

LETA jau ziņoja, ka Lembergam joprojām 15 apsūdzības sadaļās tiek inkriminēta Krimināllikuma 325.panta otrā daļa, kas paredz atbildību par valsts amatpersonai likumā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi valsts amatpersona, kas ieņem atbildīgu stāvokli.

Savukārt saskaņā ar apsūdzības grozījumiem četras apsūdzības sadaļas grozītas no Krimināllikuma 325.panta otrās daļas uz pirmo daļu, jo lēmumus attiecībā uz četriem uzņēmumiem Lembergs pieņēmis kā Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs un valdes loceklis. Līdz ar to, ja tiek secināts, ka apsūdzētais izdarījis mazāk smagu noziegumu, kvalifikācija ir jāmaina.

Tikai piecas apsūdzības sadaļas tika izslēgtas, no vairāk nekā 200 lēmumiem tie ir aptuveni seši lēmumi, līdz ar to nekādas būtiskas izmaiņas nav notikušas, pauda prokurors.

Tāpat apsūdzība tiek uzturēta par piedalīšanos mantiskos darījumos, kas Lembergam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti. Šeit tikai mainās kvalifikācija no 326.panta otrās daļas un pirmo daļu, jo Lembergs šīs noziedzīgās darbības veicis kā Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs un valdes loceklis, norādīja Ilsteris.

Viņš skaidroja, ka apsūdzības grozītas arī pagājušā gadā. Tas darīts saistībā ar to, ka no Krimināllikuma normām tika izņemta “atkārtotība”, kā rezultātā apsūdzība bija jāgroza. “Prokuratūrai ir tiesības to darīt līdz tiesas izmeklēšanas beigām un tas nekādā veidā neietekmē saprātīgo termiņu, jo nekādi jauni apstākļi, par kuriem apsūdzētie vai liecinieki nebūtu liecinājuši, nav nākuši klāt. Tā ir normāla darba gaita atbilstoši Kriminālprocesa normām,” rezumēja Ilsteris.

Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem.

Līdzās Ventspils mēram uz apsūdzēto sola sēdies arī viņa dēls Anrijs un dažādu tranzītuzņēmumu bijusī amatpersona Ansis Sormulis. Visi trīs norādījuši, ka nesaprot un neatzīst viņiem celtās apsūdzības.

Lietā aptuveni 200 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, ko prokuratūra tiesai nodeva 2008.gada otrajā pusē.

Rīgas apgabaltiesa šo lietu paplašinātā sastāvā no jauna sāka skatīt 2009.gada 20.augustā. Lietas sarežģītības dēļ tagad to izskata tiesneši Boriss Geimans, Irīna Jansone un Ligita Kuzmane, bet par rezerves tiesnesi noteikta Ārija Ždanova.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. grozi kā gribi - vēl 1 000 gadus vismaz Atbildēt

  pakaļa būs aizmugurē… Lembis vnk izmanto to, ka viņu nenotiesās, neatklājot “elites” grēkus…
  Nodokļu nauda ripo, svarīgas tiesāšanas gadiem nekust no vietas – Lotwas vojevodistē viss kārtībā !!!!!

 2. @ Apmierinatajam:
  … Gluzi politologiski un sabiedriski logiski … bet preteji matematikas likumam… divas nacionalai valstij nederigas funkcijas, nemot kopigi, nedara neko pozitivu … piemeram: Lembergis vs Soross !!!

 3. Vai vēl ne vienam nav skaidrs kāpēc Lembergs tiek tiesāts !!!!!!!
  Tikai tāpēc ka viņš nostājās pret lieceļa laupītāju Sorosu !!!!!!
  Tikai tāpēc ka Soross baidās ka ja tiks pie varas Lembergs tad Soross no Latvijas tiks izsviests un iedzīvotājiem pēkšņi atvērsies acis, bet jau apcietināšanas reizē bija paredzēts ka Lembergs cietumā nomirs un arā vairs neiznāks !!!!!!!!!!!! Kautkas nokāja greiz torei Vienotības, vai Jaunā laika plānos !!!!!!!!!! Vot i vazā Lembergu pa visām iestādēm kur vien var lai viņu nepielaistu pie parlamenta, bet rteālitāte ir tāda ka Latvijā ir tiešāmn noziedznieki, Šlesers un Šķēle, Grūtups ( karsti katli viņam ellē ), Māris Gailis, Kreitus, Godmanis, visiem šiem ir jābūt uz apsūdzēto sola un neizejot no aiz restēm !!!!!!!!!

 4. … Liekas, ka 5 x vairak sezu valsti ka normali vajadzigs … ! Vai nepietiek …. ?!

  … Kura vel likumigas valsts jurisprudence pastav principi, kas pielauj tiesai nemt vera apsudzetoa domas un iebildumus:

  1. kad apsudzetais ‘pienem’ l ka normali vajadzigsikuma piemerosanu, vai tos noraida, pec sava prata … !?
  2. ja apsudzeta morales vai inteligences iztrukumus nav tiesiski pieradits, tada mera, un ta liekuligi un viltigi ar to tas panak tiesas laika terinu, vai tiesas procesa atliksanu samakslota veida lidz nezinamam … pats, so it ka likumu neizpratni, pielietojis personigo labuma varbutejai iegusanai … ???

  … Likumigas valstis ‘atkartotiba’ netiek likvideta … ta tikai rod pielikumu pie soda … !!!

  … Quo vadis, Bezababrene … ?

Draugiem Facebook Twitter Google+