Sports
Hokejs

FOTO: LHF dibina “Hokeja akadēmiju”, kas nodarbosies ar pasaules čempionāta organizēšanu0


Aigars Kalvītis
Aigars Kalvītis
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Latvijas Hokeja federācija (LHF) cer, ka tās izveidotā SIA “Hokeja akadēmija”, kas rīkos 2021.gada pasaules hokeja čempionātu, savu darbu turpinās arī pēc čempionāta, trešdien preses konferencē pauda organizācijas pārstāvji.

Uzņēmums “Hokeja akadēmija” reģistrēts šī gada 17.aprīlī, un tā pamatkapitāls ir 5000 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Kompānijas 100% daļu pieder LHF. Uzņēmuma valdes loceklis ir Edgars Buncis, bet padomē iecelti Jānis Dzanuškāns, Aigars Kalvītis, Viesturs Koziols un Juris Savickis.

Trešdien LHF oficiāli nodeva “Hokeja akadēmijai” tiesības rīkot 2021.gada pasaules hokeja čempionātu.

“”Hokeja akadēmija” ir izveidota kā saimnieciska struktūra, kas pilnībā pieder LHF. Esam ieguvuši tiesības rīkot 2021.gada pasaules čempionātu Rīgā, un vēlamies nodot šīs saimnieciskās funkcijas mūsu meitas kompānijai, kas ikdienā nodarbosies ar čempionāta rīkošanu,” preses konferencē skaidroja LHF prezidents Kalvītis.

Latvijas Hokeja federācija paziņo par "Hokeja akadēmijas" izveidošanu

Arī pirms 2006.gada pasaules čempionāta, kas notika Rīgā, tika izveidota līdzīga meitas kompānija.

“Jāsaprot, ka LHF ir sabiedriska organizācija, bet čempionāta rīkošana ir saimniecisks jautājums. Šī iemesla dēļ ir nepieciešama saimnieciska struktūra, tāpēc LHF valde ir nolēmusi par “Hokeja akadēmijas” izveidi, kuru vadīs Buncis,” uzsvēra Kalvītis.

Tikmēr Buncis pauda ambīcijas, ka 2021.gada pasaules čempionāts Minskā un Rīgā būs lielākais sporta notikums pasaulē. Viņš arī cer uz atbalstu no valsts un pašvaldības.

“Organizatoriskie jautājumi ir ļoti sarežģīti un izaicinoši, tāpēc LHF paspārnē pie šī notikuma strādājam jau pusgadu. Sadarbojamies ar Starptautisko Ledus hokeja federāciju (IIHF), kā arī komerctiesību turētāju “Infront” par tiem jautājumiem, ar kuriem mums nāksies saskarties gan čempionāta rīkošanā, gan laika posmā, kamēr nonāksim līdz tam,” skaidroja Buncis.

LHF cer, ka izveidotā struktūra pēc čempionāta nebeigs savu darbu, bet dos ieguldījumu hokeja attīstībā.

“Plānojam arī vairākas saimnieciskās lietas, kuras pielietot hokeja attīstībā Latvijā. Līdz ar to nosaukums ir “Hokeja akadēmija”, kas nākotnē darbosies ar hokeja attīstību,” atklāja Kalvītis.

Runājot par finansiālajiem avotiem, Kalvītis norādīja, ka cer uz valsts un pašvaldību atbalstu, kā arī tiks gan pārdota reklāma, gan plānoti dažādi citi ieņēmumi, piemēram, no biļešu tirdzniecības. Tāpat būs arī LHF atbalsts.

Līdz pasaules čempionātam jaunā SIA gan nodarbosies tikai ar jautājumiem, kas saistīti ar meistarsacīkšu rīkošanu.

“Kā labs piemērs jāpiebilst 1996.gada pasaules čempionāts Somijā. Somi nopelnot no čempionāta rīkošanas, naudu ieguldīja atpakaļ hokejā. Manuprāt, nav daudz jāstāsta par viņu panākumiem pēdējā desmitgadē, kas, manuprāt, vēsturiski pamatojams ar pareizu naudas ieguldīšanu hokeja saimniecībā, tādējādi uzlabojot tās darbību un sportiskos rezultātus,” stāstīja Buncis.

Saistītie raksti

Rīga un Minska 2017.gada maijā notikušajā balsojumā sīvā cīņā pārspēja Somijas pilsētas Helsinkus un Tamperi. Rīga un Minska balsojumā ieguva 54 balsis, bet Somijas kandidatūra saņēma 53 balsis.

Latvija pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā, kamēr Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā turnīrs notika 2014.gadā.

LA.lv
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO: Ūjināšana, apvainojumi un rupjības – Porziņģis atgriežas Ņujorkā un zaudē
5 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
FOTO, VIDEO: Džeriņa trīs punkti palīdz Rīgas “Dinamo” mājās uzvarēt Znaroka blici
15 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
FOTO: Latvijas basketbolistes Gulbja debijā piedzīvo pamatīgu fiasko
16 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Satversmes tiesa pamato, kāpēc arī privātskolās jāmācās galvenokārt latviski
1 stunda
RB
Rudīte Bērziņa
Dabā
FOTO: Kurzemē joprojām uzturas iespaidīgi lieli ziemeļu gulbju bari
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Aizputes novadā pie centra “Vitality Academy” naktī aizdedzinātas trīs automašīnas
5 minūtes
LA
LA.LV
Sports
Porziņģis: Līdzjutēji bija skaļi, taču es izbaudīju atmosfēru
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
PTAC piemērojis 50 000 eiro sodu “Latvijas hipotēkai” par negodīgu komercpraksi
2 stundas