×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
8. augusts, 2016
Drukāt

Līdere starp valsts naudas saņēmējiem par atskurbtuvi ir Liepāja

Foto: LETAFoto: LETA

Par pērn atskurbtuvēs nogādātajām personām valsts samaksājusi 195 tūkstošus eiro, liecina informatīvais ziņojums, ko otrdien izskatīs Ministru kabinets (MK).

Līdere starp finansējumu saņēmējiem ir Liepājas novada dome, kura par pārlieku iereibušu cilvēku uzraudzīšanu saņēmusi 41 085 eiro.

Jelgavas pašvaldība pērn saņēmusi 33 585 eiro, Daugavpils – 33 645 eiro un Rīgas pašvaldība – 30 261 eiro.

Ziņojumā pausts, ka kopš 2014.gada, pašvaldībām, kurās ir pieejami atskurbtuves pakalpojumi, par katru atskurbtuvē nogādāto personu, valsts veic līdzmaksājumu 15 eiro apmērā.

Līdzmaksājums tiek veikts, lai daļēji segtu pašvaldību izmaksas, kas saistītas ar atskurbtuvju nodrošināšanu.

Kopumā 2015.gadā atskurbtuves bijušas pieejamas 23 pašvaldībās, pārsvarā lielākajās Latvijas pilsētās. Tāpat tās plāno izveidot arī Valmieras, Madonas, Limbažu, kā arī Ogres un Amatas novadā.

Likumdošana pašlaik nosaka, ka policijas darbinieka tiesības ir nogādāt ārstniecības iestādēs vai mājoklī personas, kuras alkohola, narkotisko, psihotropo vai toksisko vielu lietošanas rezultātā zaudējušas spēju patstāvīgi pārvietoties un orientēties, kā arī var nodarīt kaitējumu apkārtējiem vai pašas sev. Ja tas nav iespējams, šīs personas jānogādā policijas iestādē un jātur speciāli iekārtotās telpās līdz atskurbšanai, bet ne ilgāk par 12 stundām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+