×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Līdz piektdienai var pieteikties “Kultūras mantojuma gada balvai 2013”

foto - Letafoto - Leta

Līdz piektdienai var pieteikties Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas (VKPAI) un biedrības “ICOMOS Latvija”  un Valsts kultūrkapitāla fonda organizētajā konkursā “Kultūras mantojuma gada balva 2013”, aģentūrai BNS pavēstīja VKPAI pārstāvji.

Kultūras mantojuma gada balvu plānots piešķirt par ieguldījumu Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanā laikā no 2011. līdz 2012. gadam piecās nominācijās – par kultūras mantojuma izpēti, kultūras mantojuma popularizēšanu, kultūras mantojuma restaurāciju un labākā kultūras pieminekļa saimniekam. Plānots piešķirt arī Lielo gada balvu mantojumā.

Kultūras mantojuma gada balva tiek pasniegta kopš 2003. gada, un tas ir vienīgais valsts apbalvojums kultūras mantojuma nozarē. Tās mērķis ir sniegt atzinību gan individuālam veikumam, gan organizācijām, kas darbojas kultūras pieminekļu saglabāšanas jomā, īstenojot dažādas aktivitātes, tādējādi novērtējot arī to veikumu, kas ikdienā netiek pietiekami novērtēts. Vienlaikus balvas pasniegšana uzsver kultūras mantojuma nozari kā nozīmīgu jomu Latvijas kultūras un sabiedriskajā dzīvē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+