Lieca, bet nesalieca 0

Latvijas basketbola junioru izlase Eiropas U-18 čempionāta B divīzijā Miškolcā (Ungārija) zaudējumu pirmā posma pēdējā spēlē mājiniecēm ar 53:57 ņem līdzi uz astoņu labāko komandu cīņām.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā

Pēc neveiksmīgās pirmās ceturtdaļas (8:18) latvietēm izdevās apturēt Ungārijas izlases ātro basketbolu un pārņemt grožus savās rokās. Otrajā ceturtdaļā ungārietes tika panāktas, trešajā un ceturtajā –­ ­liektas un tomēr nesaliektas. Kad piecu pēc kārtas neiemestu trejaču sērijai punktu pielika Anna Buša, 36. minūtē panākot 51:45, šķita, ka spēle būs mūsējā. Nekā! Galotne tika zaudēta ar 2:12, jo pēc minūtes pārtraukuma mūsējās pieļāva divas kļūdas, ungārietes aizskrēja divos ātrajos uzbrukumos un atguva ticību uzvarai. Zaudējuma iemesliem jāpieskaita arī nedaudz zemāka precizitāte metienos no spēles un pēc kļūdām zaudētais 21 punkts.

“Ungārijas komanda bija mūs izpētījusi un dažās situācijās pārsteidza mūsu līderes. Kad sākām labāk trāpīt, pamazām iestrādājās mūsu aizsardzība. Trešajā ceturtdaļā panācām septiņu punktu pārsvaru, un tas bija lūzuma brīdis. Ja mēs vēl divas trīs reizes noturētu aizsardzību, pretinieces, iespējams, padotos. Taču lūzumu nenostiprinājām, un spēle izlīdzinājās. Pēdējā ceturtdaļā lielākoties bijām vadībā, taču nokaitētajā gaisotnē – pilnas tribīnes, liels troksnis – izšķirošajos brīžos pietrūka aukstasinības. Turklāt katra kļūda izraisīja pārdzīvojumus un jaunas kļūdas. Spēles iznākumu Ungārijas izlases labā izšķīra daži sīkumi. Koncentrēsimies nākamajai spēlei ar Beļģijas izlasi, kas, manuprāt, ir labākā komanda šajā turnīrā,” sola Latvijas izlases galvenais treneris Rūdolfs Rozītis.

Ar beļģietēm mūsējās turnīra otrajā posmā sacentīsies šodien, rīt – ar Bosnijas un Hercegovinas juniorēm. Ceturtdaļfinālā iekļūs tikai pirmo divu vietu ieguvējas, tādēļ zaudējumam var izrādīties milzīga nozīme cīņā par vienu no trim ceļazīmēm uz elites divīziju.

Basketbols

EIROPAS U-18 ČEMPIONĀTS, B DIVĪZIJA

Latvija – Ungārija 53:57 (8:18, 25:27, 41:41), Bīriņa 18+12 AB, Laksa 14, Krēsliņa 7, Buša 6, Lūķe 5, Džarcāne 2+10 AB, Bērziņa 1.

Turnīra beigās: 1. Ungārija 3-0, 2. Latvija 2-1, 3. Rumānija 1-2, 4. Skotija 0-3.

F grupa: 1. Beļģija 1-0, 2. Ungārija 1-0, 3. Latvija 0-1, 4. Bosnija un Hercegovina 0-1.