×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
2. aprīlis, 2012
Drukāt

Lielais nebēdnis buldogs Hogis (2)

milulis1-ak2

Kad pērn viesojāmies pie LNT dziedošo ģimeņu šova dalībniekiem Bērziņu ģimenes no Kokneses, iepazināmies arī ar skaistuli amerikāņu buldogu Hogi, pilnā vārdā – Hogart Snow Tiger (Hogarts Sniega Tīģeris). Daļa Bērziņu ģimenes mitinās Koknesē, daļa – Rīgā. Hogarta mājvieta ir Iļģuciemā Rīgā, zem viena jumta ar Agru, Lieni un Didzi Bērziņiem.

 

Agrai jau kopš bērnības patikuši suņi, un vecāku mājās Koknesē bijis suns. Viņai ļoti gribējies, lai arī Rīgā, kur viņa dzīvo tagad kopā ar vīru Didzi un Didža māsu Lieni, būtu šis četrkājainais draugs. Tad Agra nejauši noskatījusies kādu filmu, kurā piedalījās liels, skaists suns. Agrai tas ļoti iepaticies. Viņa aizrautīgi meklējusi informāciju par šo šķirni un noskaidrojusi, ka tas ir amerikāņu buldogs.

 

Agra un Didzis šos suņus atrada audzētavā Ugālē. Kad kucītei piedzima mazuļi, brauca vienam pakaļ.

 

Izvēlēties īsto nebija viegli. Hogis uzmanību piesaistīja ar smieklīgu rudi brūnu lāsumiņu pie astes. Tā no divu mēnešu vecuma Hogis kļuva par rīdzinieku, un nu ir izaudzis par lielu, dzīvespriecīgu suni. Maijā viņam apritēs divi gadi.

Ik rītu pirms došanās uz lekcijām Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē Agra ieplāno laiku, lai izvestu Hogi pastaigā. Agra teic – rīta stundā pilsēta izskatās pavisam citāda. Abi izmet līkumu līdz Dzegužkalnam vai Nordeķu parkam, dažkārt vienkārši klejo pa ielām. Ja parādās kāds kaķis, Hogis ir gatavs mesties tam pakaļ. Otrajā pastaigā abi dodas, kad Agra atgriezusies no skolas.

Hogis pārtiek galvenokārt no sausās suņu barības, ko ēd diezgan maz. Dažkārt izlūdzas arī kaut ko no cilvēku ēdamā – kādu kotleti vai vistas gaļas gabaliņu. Bet reizēs, kad viesojas Koknesē, Hoga ēšanas režīms mēdz galīgi iziet no sliedēm. Jo Agras mamma savu mīluli lutina ar plovu un citiem cilvēku maltītei raksturīgiem ēdieniem. Tas Hogim ļoti iet pie sirds. Sunim piemīt arī niķis čiept virtuvē vai uz galda atstātu ēdamo. Lielā auguma dēļ tas nepavisam nav grūti. Lielāko nedarbu Hogis pastrādājis vasarā, viesojoties Koknesē. Istabā, kurā visa saime skatījās televizoru, pēkšņi durvīs parādījās Hogis ar gandrīz kilogramu smagu vistas ruletes gabalu zobos… Hogim garšo ne tikai gaļa, bet arī šokolāde un “Gotiņas”. Un viņš labprāt uzdzied, kad Agras brālis spēlē saksofonu. 
Milulis2-ak

– Ar cilvēkiem Hogis ir ļoti draudzīgs un draiskulīgs. Vēlas spēlēties, tikai dažkārt pārāk aizraujas, neatšķir, vai to dara ar savas sugas pārstāvi vai cilvēku. Arī ar suņu meitenēm Hogis vēlas draudzēties, bet attiecībā pret sava dzimuma sugas brāļiem vēlas dominēt. To izrāda ar saspringtu stāju vai pat rūkšanu, – teic Agra.

Hoga manieres šad tad pieklibo, tāpēc nesen, februāra vidū, viņš devās uz suņu skolu Dobelē, kur veselu mēnesi kinologa vadībā apguva labu uzvedību. Jāmācās bija ne tikai Hogartam, arī Agrai bija jāapgūst suņu dresūra.

Brīdī, kad ar Agru tiekamies, Hogis vēl ir suņu skolā. Agra teic, ka ir noilgojusies pēc sava pastaigu kompanjona. Gaidot Hogi mājās, bažas Bērziņu ģimenei rada jautājums, vai viņi spēs stāvēt pretī Hogarta aktiermeistarības dotībām un ievērot visu kinologa iemācīto. Jo Hogis zina, kā panākt savu – izteiksmīgi grozot acis un žēli gaužoties, uzliekot galvu uz pleca ar tik nopietnu un uzticīgu skatienu kā vecam vīram.

Cerams, ka, atgriezies no suņu skolas, Hogis būs daudz prātīgāks – neskries vairs pakaļ kaķiem, nerūks uz sugas brāļiem, negulēs dīvānā un nečieps ēdamo no galda. Bet mīļš saviem saimniekiem viņš bija arī ar visiem niķiem un būs arī turpmāk.

 

 

Amerikāņu buldogi

• Šķirne radīta Anglijā, mūsdienu amerikāņu buldogu izcelsmes valsts ir ASV.

• Latvijā sastopami kopš deviņdesmitajiem gadiem.

• Ar cilvēkiem draudzīgi, draiskulīgi, labi kompanjoni, arī sargi.

• Pret sava dzimuma sugas brāļiem mēdz būt agresīvi.

• Pieauguši kļūst divu trīs gadu vecumā.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+