×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
23. jūlijs, 2013
Drukāt

Lielākie tirgotāji Latvijā saņēmuši vairāku ražotāju pieprasījumus celt piena produktu cenas

LETALETA

Mazumtirdzniecības veikalu tīkli “Rimi” un “Maxima” ir saņēmuši atsevišķus cenu paaugstinājuma pieprasījumus no dažādiem piena ražotājiem, biznesa portālam “Nozare.lv” atklāja “Rimi Latvia” un “Maxima” pārstāvji.

“Maxima” pārstāvis Ivars Andiņš norāda, ka veikalu tīkls patlaban no vismaz trīs Latvijas lielākajiem piena pārstrādes uzņēmumiem jau ir saņēmis pavisam konkrētus paziņojumus par cenu paaugstināšanu daudziem produktiem. Cenas paaugstinājums norādīts aptuveni 5% robežās.

Līdzīgu ziņu par piena produktu cenu paaugstināšanu “Maxima” saņēmusi no lielajiem Lietuvas piena produktu ražotājiem. “Visi atsaucas uz pasaules tirgus konjunktūru. Taču mēģināsim diskutēt par cenu kāpuma neatbilstību joprojām zemajai patērētāju pirktspējai, tomēr jāatzīst, ka tirgotāju iespējas pārliecināt ražotājus līdzīgās situācijās allaž ir ļoti ierobežotas,” atzīst “Maxima” pārstāvis.

Savukārt “Rimi” pārstāve Laura Podskočija norāda, ka patlaban notiek šo pieprasījumu analīze un pārrunas ar piegādātājiem, lai kopā rastu optimālāko risinājumu “Rimi” pircējiem.

Uzņēmums regulāri seko kopējā tirgus tendencēm, kā arī pircēju pieprasījumam dažādās preču kategorijās, piedāvājot pircējam saistošu produktu klāstu par izdevīgām cenām.

“Taču šie cenu paaugstinājuma pieprasījumi nav traktējami kā ražotāju “spiediens”. Tā ir abpusēja sadarbība ar ražotājiem. Kas attiecas uz to, vai spēsim noturēt cenu, tad vienmēr rūpīgi izvērtējam visus piegādātāju pieteikumus, kas skar cenu pieaugumu, un neapstiprinām, ja tie nav ekonomiski pamatoti,” skaidro “Rimi” pārstāve.

Kā ziņots, lai gan pasaules biržās turpina pieaugt piena iepirkuma cenas, zemkopības ministre Laimdota Straujuma uzskata, ka kāpums nav tik dramatisks, lai Latvijā kāptu piena produktu cenas. “Neredzu tik dramatisku cenu kāpumu, lai tas atspoguļotos veikalos,” LNT raidījumā “900 sekundes” teica Straujuma.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+