×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
10. februāris, 2014
Drukāt

Lielbritānijā pārplūdusi Temza; brīdina par draudiem dzīvībai

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

epa04066414 A girl and her dog get around by canoe amidst flood waters in Datchet, Berkshire, southwest of London in Britain, 10 February 2014. Thousands of homes along the Thames river are threatened with rising flood waters as Britain's flooding situation continues to worsen. EPA/ANDY RAIN

Lielbritānijā pārplūdusi Temza, upes krastos Sarejā un Bērkšīrā izsludināti brīdinājumi par potenciāliem plūdiem, kas var būt bīstami dzīvībai.


Vairāki apgabali jau ir applūduši, tostarp daļa Vindzoras parka, kas atrodas blakus Vindzoras pilij.

Londonu aizsargā Temzas barjera, bet piepilsēta Kroidona, lai pasargātu mājas un uzņēmumus no applūšanas, plāno novadīt daļu plūdu ūdeņu arī gājēju tuneļos.

Jau vēstīts, ka Angliju piemeklējusi lietainākā ziema kopš 1766.gada un daļa Anglijas dienvidrietumu atrodas zem ūdens jau vairākas nedēļas.

Tikmēr mteorologi prognozē, ka lietavas turpināsies.

Lielbritānijas Meteoroloģijas birojs norādījis, ka savas pastāvēšanas laikā Anglijas piekrastē šādu ziemu nav pieredzējis.

Premjerministra Deivida Kemerona valdība ir izpelnījusies kritiku par lēno palīdzības organizēšanu un nepietiekamu aktīvu rīcību plūdu novēršanai.

Plūdos smagi cietušās Somersetas iedzīvotāji lielajos postījumos vaino valdības Vides aģentūru, kura nav gādājusi par to, lai tiek bagarētas vietējās upes.
Arī kopienu un vietējo valdību valsts sekretārs Ēriks Pikless svētdien veltīja kritiskus vārdus Vides aģentūrai, norādot, ka valdība, iespējams, pārāk daudz paļāvusies uz aģentūras padomiem plūdu novēršanai.

“Man ļoti žēl, ka mēs ievērojām padomus (..), mēs domājām, ka mums ir darīšana ar ekspertiem,” norādīja Pikless.

Vides aģentūras vadītājs Kriss Smits savukārt pārmeta ministriem līdzekļu aizturēšanu, kas nepieciešami aģentūras darbam.

Kemerons pagājušajā nedēļā paziņoja, ka papildus piešķirs 130 miljonus mārciņu (155 miljonus eiro) plūdu seku likvidēšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+