×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.7°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
8. marts, 2017
Drukāt

Lielbritānijai krāpnieku dēļ ES budžetā būs jāiemaksā divi miljardi eiro

Foto AFP/Scanpix/LETAFoto AFP/Scanpix/LETA

Lielbritānijai Eiropas Savienības (ES) budžetā būs jāiemaksā divi miljardi eiro, jo Londona ir pieļāvusi plaša mēroga ķīniešu krāpnieku darbību, ievedot Lielbritānijā Ķīnas preces, trešdien paziņojis ES krāpšanas apkarošanas birojs (OLAF).

“Mēs rekomendējām, lai Eiropas Komisija (EK) atgūst naudu no Apvienotās Karalistes,” OLAF pavēstīja aģentūrai AFP.

Birojs vaino Lielbritāniju, jo tā esot ignorējusi lielu daudzumu viltotu rēķinu un muitas deklarāciju, kā rezultātā ES muitas nodevās ir zaudējusi 1,99 miljardus eiro.

OLAF izmeklēšanā noskaidrots, ka laikā no 2013.gada līdz 2016.gadam krāpnieki izvairījušies no muitas nodevu maksāšanas, izmantojot viltotus rēķinus un nepareizas muitas vērtības deklarācijas Lielbritānijā ievestajām precēm.

“Neskatoties uz atkārtotiem centieniem un pretēji vairāku citu dalībvalstu spertajiem soļiem, cīnoties pret šiem krāpniekiem,” šī krāpniecība Lielbritānijā tikai pastiprinājusies, norādīja OLAF.

Birojs arī informēja, ka krāpniecība citās Eiropas valstīs, tostarp Francijā, Itālijā, Spānijā un Vācijā, radījusi zaudējumus 3,2 miljardu eiro apmērā nesamaksātā pievienotās vērtības nodoklī.

Šis paziņojums nāk brīdī, kad Londona gatavojas oficiāli sākt izstāšanos no ES, turklāt asi strīdi jau raisījušies par Lielbritānijas izstāšanās rēķinu, kas tiek lēsts 60 miljardu eiro apmērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+