×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
2. februāris, 2016
Drukāt

Liepājā atklās rokdarbu izstādi; aicina nobalsot par tīkamākajiem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Otrdien, 2. februārī, plkst. 17.30 Liepājas Latviešu biedrības namā atklās rokdarbu izstādi “Manis paša radīts…”, LA.lv uzzināja kultūras centrā.

Pateicoties rokdarbnieču lielajai atsaucībai un apmeklētāju interesei, rokdarbu izstādi “Manis paša radīts…” Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs rīko jau ceturto gadu. Šogad izstādei vairāk kā 80 dažādās izšūšanas tehnikās darinātus darbus iesniegušas 34 autores no dažādām Latvijas vietām – Rīgas, Daugavpils, Kazdangas, Spāres, Mērsraga, Lauberes, Cīravas, Sabiles, Kūrmales, Līgutiem, Bārtas, Grobiņas un Liepājas, pavēstīja kultūras centra direktore Inese Sērdiene.

Apmeklētāji aicināti novērtēt gan izšūtas gleznas, kuru tapšanā ieguldīts laikietilpīgs, smalks un pacietīgs darbs, gan dažādas svētkos un ikdienā pielietojamas krāšņi izšūtas lietas.

“Īpašas uzmanības cienīgi ir izšūtie tērpi – 18. gadsimta vēsturisks kostīms, stilizēts tērps un latviešu tautastērps. Izstādē skatāmi darbi, kuru tapšanā izmantotas dažādas izšūšanas tehnikas – krustdūriens, spodršuvums, mežģīņu izšuvums, rišeljē, mašīnizšūšana, kātiņdūriens, klājdūriens, izšuvums ar pērlītēm, lentītēm un citas,” stāsta direktore.

Darbu autores stāsta, ka izšūšana ir lielisks relaksācijas un atpūtas veids, pat sava veida meditācija. Šī nodarbe rada gandarījumu, prieku un iedvesmu, tā ir krāsu terapija sirdsmieram. Tas ir rūpīgs un precīzs darbs un reizē arī saruna ar sevi un domu lidojums, kas raisa pozitīvas emocijas. Visbiežāk rokdarbnieces savas prasmes pārmantojušas un iedvesmu smēlušās gan no mammas vai vecmāmiņas, gan draudzenēm, gan no mājturības skolotājām pamatskolā. Ikgadējā izstāde vēlreiz apstiprina senāko rokdarbu – izšūšanas dzīvotspēju arī šodienas kultūras izpratnes mainīgajās vērtībās.

Izstādes apmeklētāji aicināti balsot par sev tīkamākajiem izstādē eksponētajiem darbiem, kā rezultātā tiks noskaidrots apmeklētāju vislielāko apbrīnu raisošākais darbs, kura autors saņems arī simbolisku balvu no veikala “Kumodē”. Pārsteiguma balvu izstādes noslēgumā iegūs arī kāds izlozē noskaidrots balsotājs.

Izstāde apskatāma līdz 1. martam katru dienu no plkst. 10 līdz 19. Ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+