Latvijā
Novados

Liepājā nojauks nepabeigto poliklīnikas jaunbūvi 0

Foto-LETA

Liepājā nojauks nepabeigto poliklīnikas jaunbūvi Ganību ielā 172/174, kas jau pāris gadu desmitus bojājusi pilsētas ainavu, aģentūru LETA informēja Liepājas būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Jaunbūve sākotnēji tika būvēta kā Ezerkrasta mikrorajona poliklīnika, taču būvdarbi, kas tika sākti jau padomju laikā, netika pabeigti. Būvvalde šonedēļ ir izdevusi būvatļauju nepabeigtās ēkas nojaukšanai un ir gandarīta, ka beidzot tiks atrisināts jautājums par šīs vietas sakārtošanu, atzina Štāls.

Būvvalde no īpašniekiem, kas regulāri pa šiem gadiem ir mainījušies, savulaik prasīja veikt pasākumus bīstamības novēršanai. Tie daļēji tika veikti, taču nebija efektīvi, jo objektā varēja iekļūt nepiederošas personas.

Šī jaunbūve kopš 2007.gada novembra ir atzīta par pilnīgi vai daļēji sagruvušu, par bīstamu un vidi degradējošu. 2013.gada 27.martā jaunbūve tika iekļauta cilvēku drošību un vidi degradējošu būvju reģistrā.

Nojaukšanas būvdarbu pasūtītājs ir jaunbūves un piegulošā zemesgabala jaunais īpašnieks SIA “Geomax”. Nojaukšanu veiks SIA “SK Transports”, tās plānots izmaksas ir 10 000 eiro.

Objekts atrodas jauktas apbūves teritorijā ar dzīvojamo funkciju, blakus ielai ar intensīvu transporta un gājēju kustību.

Kopš 2013.gada marta īpaša būvvaldes komisija pieņem lēmumus par vidi degradējošas, sagruvušas vai cilvēku drošību apdraudošas būves statusu tām ēkām, kuras to īpašnieki dažādu iemeslu dēļ neuztur normatīvajiem aktiem atbilstošā kārtībā. Komisija pieprasa šādu ēku sakārtošanu vai nojaukšanu, saskaņo izpildes termiņus, kontrolē izpildi un papildina šādu objektu reģistru.

LA.lv