Kultūra
Māksla

Liepājā tiks atklāta jauno mākslinieku izstāde “Viņas spējas / Her Aptitude”0

Publicitātes foto

Koncertzāles “Lielais dzintars” mākslas telpā “Civita Nova”, sadarbībā ar fondu “Mākslai vajag telpu”, 13. septembrī plkst. 17.00 tiks atklāta laikmetīgās mākslas izstāde “Viņas spējas/Her Aptitude”, kā daļa no septembra beigās gaidāmā festivāla “Liepājas mākslas forums 2018”.

Grupas izstādes autori ir Anna Ceipe, Anna Politiko, Pēteris Vīksna, Jūlija Prohorenkova un Silvija Rudzika. Tās pamatā ir čehu režisora Jaromila Jireša 1970. gadā uzņemtās filmas “Valērija un viņas brīnumu nedēļa” (Valerie and Her Week of Wonders) centrālā tēma un vizuālā estētika, kas atspoguļo jaunas sievietes ceļu no bērnības līdz briedumam, tās ārējā veidola un iekšējās pasaules transformāciju un cīņu.

Tematiski, izstādei veidotie darbi ar dažādu mediju palīdzību apvienos reālisma un fantastikas žanrus, radot sirreālu stāstu par sevis un savu alku izzināšanu. Dažādas epizodes atklāsies caur iztēlotas oāzes jeb patvēruma meklējumiem Annas Ceipes trauslo stikla objektu līnijās, pakļaušanos dabas un likteņa stihijām Jūlijas Prohorenkovas fotogrāfijās, saskarsmi ar sievietes tumšo pusi Silvijas Rudzikas ar priekšmetiem gleznotajā instalācijā un centieniem caur lūpu un ķermeņa kustību izteikt lietu būtību Pētera Vīksnas un Annas Politiko veidotajā filmā.

Izstāde būs skatāma līdz 31. oktobrim.

LA.lv