Liepājai uzvara, Jūrmalai zaudējums BBL pastarītim 0

Pie grūtas uzvaras Baltijas Basketbola līgas (BBL) regulārā čempionāta mačā otrdien tika “Liepāja”/”Triobet”, kas savā laukumā ar 77:69 (22:20, 15:16, 12:20, 28:13) pieveica Kazahstānas klubu Atirau “Barsi”, kur treneru kolektīvā strādā Latvijas speciālists Edmunds Valeiko.
Liepājnieku sastāvā ar 18 punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Toms Leimanis, kamēr 16 punktus un deviņas atlēkušās bumbas pievienoja Stīvens Zeks.
Pirmā puslaika gaitā “Barsi” komandai izdevās iegūt dažu punktu pārsvaru, taču līdz pārtraukumam no tā vairs nekas nebija palicis pāri, turklāt atpūtā ar viena punkta pārsvaru devās jau “Liepāja”/”Triobet” – 37:36. Arī otro puslaiku veiksmīgāk iesāka Kazahstānas klubs, kam 31.minūtē izdevās panākt astoņu punktu pārsvaru (59:51). Tomēr pēc tam iniciatīvu pārņēma liepājnieki, kuri mazāk nekā trīs minūšu laikā panāca neizšķirtu, bet pēc tam arī izvirzījās vadībā un izcīnīja uzvaru.
Zaudējumu otrdien piedzīvoja Latvijas komanda “Jūrmala”/”Fēnikss”, kas izbraukumā ar 75:79 (18:25, 12:12, 21:13, 17:18, 7:11) pagarinājumā piekāpās Igaunijas vienībai TTU, kam šis bija pirmais panākums šīs sezonas turnīrā.
“Jūrmala”/”Fēnikss” rindās ar 20 punktiem izcēlās Edgars Jeromanovs, kamēr 16 punkti un 25 atlēkušās bumbas amerikānim ar Latvijas pasi Endrū Šmitam.
Dueļa sākums veiksmīgāks padevās “Jūrmala”/”Fēnikss” vienībai, kas ar pirmajiem uzbrukumiem ieguva dažu punktu pārsvaru, taču pēcāk vadību pārņēma TTU, otrās ceturtdaļas sākumā izvirzoties vadībā ar 27:18. Pirmā puslaika izskaņā mājiniekiem bija arī 13 punktu pārsvars, bet jūrmalnieki līdz pārtraukumam to sadeldēja par dažiem punktiem, atpūtā dodoties ar septiņu punktu deficītu – 30:37.
Otrajā puslaikā “Jūrmala”/”Fēnikss” izlīdzināja spēles gaitu, un cīņu abas vienības turpināja punkts punktā. Sacensība bija tik sīva, ka šī mača uzvarētājs bija jānoskaidro pagarinājumā, kur pārāki izrādījās TTU vienības basketbolisti.
Abas komandas savā starpā iepriekš šosezon bija tikušās vienu reizi, kad Jūrmalā panākumu ar 65:59 svinēja mājinieki.
“Jūrmala”/”Fēnikss” pēdējās sešās BBL spēlēs izcīnījusi trīs uzvaras, kamēr TTU šosezon pirms tam aizvadītos desmit BBL dueļos bija piedzīvojusi tikai zaudējumus.
B apakšgrupas līdere ar deviņiem panākumiem deviņās spēlēs ir Lietuvas komanda “Vytautas”, kurai ar astoņiem panākumiem 11 spēlēs stabilā otrajā vietā seko “Liepāja”/”Triobet”. Piecas uzvaras deviņos dueļos ir Rakveres “Tarvas” no Igaunijas ar latviešiem Reini Strupoviču un Robertu Stumbri ierindā, “Jēkabpilij” arī piecas uzvaras, bet “Jūrmala”/”Fēnikss” ir seši panākumi 11 mačos.
Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārā čempionāta mačā pie uzvaras otrdien tika “Jelgava”, kas izbraukumā ar 68:50 (24:21, 10:9, 14:9, 20:11) otrajā puslaikā salauza šīs sezonas jaunpienācējas “Ogre”/”Kumho Tyre” pretestību.
“Jelgavas” labā 18 punktus iemeta Kristaps Pļavnieks, kamēr Rihards Zēbergs pievienoja 11 punktus. Savukārt Ogres vienībā ar 16 punktiem izcēlās Kārlis Apsītis.
Pirmo puslaiku abas komandas aizvadīja diezgan līdzvērtīgā cīņā, ko ar četru punktu pārsvaru (34:30) noslēdza viesi no Jelgavas. Tomēr ar otrā puslaika sākumu jelgavnieki veica 7:0 izrāvienu, pārsniedzot desmit punktu robežu, turklāt cīņas turpinājumā “Ogre”/”Kumho Tyre” basketbolistiem tā arī neizdevās atrast pretargumentus, lai iesaistītos cīņā par panākumu.
Vienības savā starpā šosezon iepriekš bija tikušās vienu reizi – tieši pirms mēneša Jelgavā uzvaru ar 75:65 izcīnīja mājinieku komanda. Tā arī bija pašlaik pēdējā “Jelgavas” kluba uzvara šajā turnīrā. Pēc tam tā cieta trīs zaudējumus pēc kārtas, tajā skaitā pret pastarīti “Latvijas Universitāti”.
Tikmēr “Ogre”/”Kumho Tyre” iepriekšējo reizi uzvaras garšu LBL mačos sajutusi vien novembra sākumā, kad ar 81:69 negaidīti tika uzveikta “Jēkabpils”. Turpinājumā piedzīvoti nu jau desmit zaudējumi pēc kārtas.