Dabā
Zaļā dzīvošana

Liepājas ezera Zirgu salā bijušās izgāztuves vietā iekārtota dabas taka0


Dabas taka Liepājas ezera Zirgu salā.
Dabas taka Liepājas ezera Zirgu salā.
Foto: Edgars Pohevičs/portāls “liepajniekiem.lv”

Liepājas ezera Zirgu salā noslēgusies dabas takas izbūve, kādreizējās pilsētas izgāztuves vietā par 317 878 eiro iekārtojot sakoptu un labiekārtotu vietu atpūtai brīvā dabā, aģentūru LETA informēja pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļā.

Izbūvējot dabas taku, sakopta teritorija 1,75 hektāru platībā. Teritorijā izveidotas dobes 1950 kvadrātmetru platībā, kopumā iestādot 14 600 graudzāļu un medus augu stādu. Tāpat izbūvēta puskilometru gara pastaigu taka ar šķembu segumu un koka laipas ar divām skatu platformām virs ezera ūdenslīmeņa.

Dabas taka papildināta ar trīs āra trenažieriem, kā arī atpūtas vietām.

Tur ir gan piknika galdi ar soliem un atkritumu urnām, gan arī ugunskura vietas.

Dabas takas apmeklētāju informēšanai un izglītošanai uzstādīti trīs informatīvi stendi par Liepājas ezera dabas vērtībām, četras brīdinājuma un trīs norāžu zīmes. Dabas takā uzstādīts arī apmeklētāju skaitītājs, lai varētu novērtēt, cik daudz cilvēku ikdienā apmeklē pastaigu taku.

Saistītie raksti

Darbi veikti projekta “Brīvdabas sporta un aktīvās atpūtas centrs Zirgu salā, Liepājā. Dabas takas izbūve” gaitā ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējumu (ERAF). Projekta mērķis ir mazināt antropogēnās slodzes, tajā skaitā, tūrisma, eitrofikācijas un vides piesārņojuma ietekmi uz īpaši aizsargājamiem biotopiem un sugām dabas liegumā “Liepājas ezers”.

Būvdarbus veica SIA “A-Land” saskaņā ar SIA “BM-Projekts” izstrādāto būvprojektu. Projekta kopējās izmaksas ir 317 878 eiro, no kurām 116 887 eiro ir ERAF finansējums un 5157 eiro – valsts budžeta dotācija.

LA.lv