Kultūra
Māksla

Liepājas Mākslas forumu gaidot: uz ēkas fasādes top sengrieķu tēls Atlants0

Ekrānuzņēmums no Liepājas pašvāldības profila Facebook.

Uz ēkas gala fasādes Liepājā, Graudu ielā 34 top sienas gleznojums “Atlants”. Mākslas darba autori ir Dainis Rudens un Ēriks Caune. Darbs būs viens no septembra nogalē gaidāmā “Liepājas Mākslas foruma” notikumiem, tā informē Liepājas pašvaldība savā sotīkla Facebook profilā.

Gleznojuma centrālais tēls ir sengrieķu mitoloģiskais tēls – Atlants. Gleznojums vēsta par gara brīvību un ir kā metaforisks salīdzinājums – cilvēcīgais pret pārcilvēcīgo, izturība pret trauslumus, atbildība pret sevi un citiem.

Saistītie raksti

Mākslinieki sengrieķu tēlu Atlantu pielīdzina mūsdienām, kur gan indivīdi, gan pilsētas kopumā ir savas attīstības plānotāji, īstenotāji un baudītāji.

“Viens Atlants tur visu lietu kārtību, un otrs ir tas, kurš guļ augšā un izbauda jau sastrādāto rezultātu,” par fasādes gleznojumu stāsta Dainis Rudens. “Tā ir ideja par savas dzīves turēšanu, par savas dzīves kārtošanu. Ģeogrāfiskās formas būs nosacīti saistītas, bet nestabilas, atgādinot par dzīves trauslumu, to, kā mēs dzīvē veidojam lietas, kam tās pakārtojam, kas uz kā turas.”

Abi mākslinieki jau 2015. gadā Liepājā veidojas sienas gleznojumu “Skaņu vīrs” Peldu un K. Valdemāra ielas krustojumā.

Toreiz tas bija Liepājas Mākslas foruma priekšgājēja festivāla “Atklāj savu dzintaru!” viens no notikumiem.

LA.lv