×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
31. maijs, 2013
Drukāt

“Liepājas metalurga” akcionāriem dod laiku līdz pusnaktij

LETALETA

Visiem trim AS “Liepājas metalurgs” lielākajiem akcionāriem līdz pusnaktij jāparaksta vienošanās par “Liepājas metalurga” situācijas stabilizēšanu un darbības turpināšanu.

Kā informēja ekonomikas ministra Daniela Pavļuta preses sekretāre Daiga Grūbe, par izvirzītajām prasībām akcionāri tika informēti jau iepriekš, bet šonedēļ saskaņošanai nosūtītais dokuments ir “jumta” vienošanās starp AS “Liepājas metalurgs” esošajiem akcionāriem un Kreditoru klubu par turpmāk veicamajām darbībām uzņēmuma finanšu situācijas stabilizācijai, tostarp attiecībā uz akciju pārdošanu, saistību restrukturizāciju, uzņēmuma vadības nomaiņu u.c.

Ministru kabineta noteiktais termiņš visiem trim lielākajiem uzņēmuma akcionāriem vienošanās parakstīšanai ir 31.maijs, un pēc tam vienošanos parakstīs arī Kreditoru kluba dalībnieki. Gadījumā, ja visi trīs lielākie akcionāri līdz šodienas plkst.23.59 vienošanos neparakstīs, valdība un kreditori uzskatīs, ka akcionāri nav gatavi labticīgam “Liepājas metalurga” stabilizācijas scenārijam un darbojas pret uzņēmuma un kreditoru interesēm.

Šādā gadījumā tiks vērtēta katra konkrētā akcionāra atbildība uzņēmuma, to darbinieku un likuma priekšā.

Kad vienošanās būs parakstīta tiks turpināts aktīvs darbs pie tajā paredzēto pasākumu īstenošanai nepieciešamo līgumu un dokumentu izstrādes, saskaņošanas un parakstīšanas, lai “Liepājas metalurgs” varētu atsākt ražošanu, tiktu nodrošināta tā turpmāka darbība un tiktu saglabātas darbavietas.

Kā ziņots, lai iesaistītos AS “Liepājas metalurgs” glābšanā, vispirms ir nepieciešams grozīt potenciālā darījuma struktūru dažos principiālos punktos, vēstulē Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V), finanšu ministram Andrim Vilkam (V) un “Prudentia Advisers” partnerim Reinim Martinsonam norāda ”Liepājas metalurga” akcionārs Kirovs Lipmans, apliecinot savu gatavību sadarbībai, lai panāktu uzņēmuma darbības atjaunošanu.

Vēstulē atbildīgajām personām minēts, ka Lipmans ir iepazinies ar ierobežotas pieejamības informāciju saturošo, finanšu ministra viņam adresēto vēstuli un tai pielikumā pievienoto “Prudentia Advisers” vēstuli.

Tomēr, lai iesaistītos uzņēmuma glābšanā, “Liepājas metalurga” akcionārs vēstulē informējis, ka vispirms ir nepieciešams grozīt potenciālā darījuma struktūru dažos principiālos punktos.

Jau ziņots, ka šodien beidzas AS “Liepājas metalurgs” kreditoru kluba izvirzītais termiņš, kurā uzņēmuma akcionāriem jāsniedz atbilde par turpmāko rīcību.

Akcionāriem tika piedāvāts vai nu par latu pārdot uzņēmuma akcijas, vai ieguldīt katram desmit miljonus latu.

Jau ziņots, ka uzņēmuma kreditori ir nolēmuši kapitalizēt aptuveni pusi jeb vairāk nekā 60 miljonus latu no “Liepājas metalurga” parādsaistībām, kuru kopējais apjoms sasniedz 125 miljonus latu, tādējādi kļūstot par uzņēmuma akcionāriem.

“Liepājas metalurgs” 24.maijā Liepājas tiesā iesniedzis pieteikumu par tiesiskās aizsardzības procesa sākšanu.

“Liepājas metalurga” zaudējumi šī gada pirmajā ceturksnī bija 10,1 miljons latu pretstatā pērn pirmajā ceturksnī gūtajai 521 688 latu peļņai, liecina uzņēmuma finanšu pārskats, kas iesniegts biržā “NASDAQ OMX Riga”.

“Liepājas metalurga” konsolidētais neto apgrozījums 2013.gada 1.ceturksnī bija 78,3 miljoni latu, kas ir par 11,5 miljoniem vairāk nekā 2012.gada 1.ceturksnī, kad uzņēmuma konsolidētais apgrozījums bija 66,8 miljoni latu.

Neto apgrozījuma pieaugumu un zaudējumu apmēru pirmajā ceturksnī noteica vispārēja krīze metalurģijas nozarē gan Eiropā, gan visā pasaulē, apgrozāmo līdzekļu trūkums uzņēmumā, kā arī tas, ka “Liepājas metalurgs” pirmajā ceturksnī realizēja par 32 734 tonnām vairāk velmējumu, nekā šajā periodā tika saražots, teikts finanšu pārskatā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+