×
Mobilā versija
+11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
2. jūnijs, 2014
Drukāt

Liepājas teātra “Stavangera” pārspēj Koršunova “Kaiju”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Liepājas teātris atgriezies no Vīnes un Toruņas, kur laika posmā no 21. līdz 29. maijam ar Konstantīna Bogomolova iestudēto izrādi “Stavangera” (Pulp People) piedalījās divos starptautiskos teātra festivālos – Wiener Festwochen un Kontakt 2014, portālam LA.lv pavēstīja teātra pārstāve Zanda Borga.

Kopā iestudējums tika nospēlēts četras reizes – trīs vakarus pēc kārtas Vīnē, kur jau pirmā izrāde tika uzņemta ar ovācijām un bravo saucieniem. Publika aktīvi juta līdzi jau izrādes laikā, to nepārtraukti pavadīja smiekli un komentāri. Arī aktieri atzīst, ka tik aktīvu publikas līdzi jušanu nebija gaidījuši, tāpēc paši izjūtot gandarījumu par nospēlētajām izrādēm.

24. maija vakarā pēc izrādes noskatīšanās ar skatītājiem tikās gan aktieri, gan izrādes režisors un scenogrāfe. Gandrīz stundu garā diskusijā tika runāts gan par iestudējuma tapšanas procesu, gan režisora rokrakstu, kā arī tika uzdoti jautājumi par izrādē redzēto.

Pēc izrādes “Stavangera” (Pulp People) noskatīšanās, aktīvi bijuši arī teātra zinātnieki un kritiķi, vēsta Z. Borga. Vīnes presē un portālos izrādei veltītas vairāk nekā desmit recenzijas ar tādiem cildinājumiem kā “milzīgi aplausi”, “Izrāde kā heroīns pēc teātra izsalkušajiem”, “vienīgā skumjā ziņa ir tā, ka iestudējums ir beidzies”.

“Ir tiešām patīkami, ka Liepājas teātra izrāde ir pamanīta un novērtēta,” gandarījumu par panākumiem Vīnē pauž direktors Herberts Laukšteins.

“Katra tikšanās ar režisoru K. Bogomolovu ir kā balzāms dvēselei. Viņš ir Eiropas līmeņa režisors un, pateicoties viņam, mūsu izrāde ir interesanta arī Eiropas prasīgajam skatītājam,” uzsver aktieris Gatis Maliks.

Savukārt uzreiz pēc izrādēm Austrijā, Liepājas teātra kolektīvs devās uz Toruņu – festivālu, kur atšķirībā no Vīnes, žūrija piešķīra arī balvas. Pēc atgriešanās mājās teātris saņēma priecīgu ziņu – “Stavangera” (Pulp People) saņēmusi 2. vietu, piekāpjoties vien iestudējumam “The Blue Boy” no Īrijas, bet aiz sevis atstājot Oskara Koršunova Viļņā iestudēto “Kaiju”. Balva jau atceļojusi uz Liepāju, un to iespējams aplūkot teātrī.

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Izrāde “Stavangera” (Pulp People) tikusi izrādīta arī Maskavas festivālā “Zelta Maska”, bet jau rudenī teātris posīsies uz Baltkrieviju, lai piedalītos festivālā Minskā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+