×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
9. oktobris, 2014
Drukāt

Liepājas teātrī stāstīs “Bezgalīgo stāstu stāstus”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kā ik gadu, arī šajā oktobrī Liepājas teātris piedāvā jauniestudējumu mazajiem skatītājiem. Šajā reizē aktrise un režisore Lelde Kaupuža iestudē izrādi “Bezgalīgo stāstu stāsts”, kas balstīts jaunās dramaturģes Rasas Bugavičutes lugā “Toms Tomsons, kurš slēpās grāmatās”. Pirmizrāde mazos skatītājus un viņu pavadoņus aicina jau 15. oktobrī.

“Fantāzija, iztēle, radošums vienmēr ir bijušas lietas, kas palīdzējušas izaugt cilvēka personībai. Pasakas, stāsti, filmas, mūzika, kas dzirdētas bērnībā, pavada mūs visu mūžu un lielā mēra iespaido mūsu personību. Tāpēc mēs gribam radīt stāstu par to, kā fantāzija palīdz izaugt bērnam,” par lugas izvēli stāsta Lelde Kaupuža.

Šī ir jaunās dramaturģes R. Bugavičutes pirmā sadarbība ar Liepājas teātri. Čaklam pašmāju teātra apmeklētājam gan Bugavičutes vārds nav svešs. Viņas atpazīstamību veicinājusi sadarbība ar režisoru Elmāru Seņkovu, veidojot dramatizējumus izrādēm “Raudupiete” Valmieras teātrī, “Ezeriņš” Nacionālajā teātrī, bet liepājnieki viņas daiļradi iepazinuši Goda teātrī, kur pēc viņas lugām tapuši vairāki iestudējumi bērniem un jauniešiem, tostarp “…Ar laimīgām beigām”, “Tikai nesaki nevienam”.

Savukārt aktrises un režisores Leldes Kaupužas radošajā biogrāfijā ir gan daudzas lomas Liepājas teātra izrādēs, gan arī divu bērnu izrāžu – “Nezinītis” (2010) un “Kā Brālītis Trusītis uzvarēja Lauvu” (2009) – iestudējumi.

Liepājas teātra jaunās izrādes galvenais varonis būs Toms Tomsons, kura lomā iejutīsies aktieris Sandis Pēcis vai Pēteris Lapiņš. Toms ir puika, kurš slēpjas grāmatās, jo nekur taču nav tik labi patverties no ikdienas ķezām kā visfantastiskākajos stāstos. “Kā atrisināt problēmas ar vienaudžiem, ja vienīgais “ierocis” ir spilgta iztēle? Ir jāiemācās tā likt lietā,” teic izrādes veidotāji. Viņi uzsver, ka šis stāsts kalpos kā atgādinātājs tam, ka, attīstot savas izteiktākās īpašības, mēs varam stāties pretī ne vien šādiem tādiem “kreņķiem”, bet arī izrādes personāžiem – kašķīgam Gliemezim, Spīganai, Labākajam Pūķim Pasaulē, Lielajam Melnajam, Maldugunij un citiem.

Iestudējumā piedalīsies arī aktieri Everita Pjata, Anete Berķe, Agnese Jēkabsone, Gatis Maliks, Edgars Ozoliņš, Edgars Pujāts, Viktors Ellers un Rolands Beķeris. Režisore L. Kaupuža radošajā komandā uzaicinājusi arī scenogrāfu Aigaru Ozoliņu, kostīmu mākslinieci Lienu Rolšteinu, komponists Edgaru Mākenu, kas pērn radīja lielisku skaņu celiņu Nacionālā teātra izrādei “Sarkangalvīte”, kā arī horeogrāfi Ingu Krasovsku un gaismu mākslinieku Mārtiņu Feldmani.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+