×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
4. novembris, 2014
Drukāt

Liepiņš: Operu izdevies stabilizēt psiholoģiski un finansiāli (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Pirmajā darbības gadā Latvijas Nacionālās operas (LNO) valdes priekšsēdētāja amatā izdevies līdzsvarot psiholoģisko atmosfēru un stabilizēt finanšu situāciju operā, intervijā Latvijas Radio sacīja LNO valdes priekšsēdētājs Zigmars Liepiņš.

Viņš atzina, ka opera jebkur pasaulē ir ļoti sarežģīts mehānisms.

“Opera kopā ir izaicinājums kā tāds. Es domāju, ka Latvijas mākslas telpā nav komplicētākas iestādes par Nacionālo operu,” teica Liepiņš, norādot, ka lielākais izaicinājums bija līdzsvarot psiholoģisko atmosfēru LNO. Viņš pauda uzskatu, ka par 80-85% izdevies radīt līdzsvarotāku atmosfēru operas namā.

Viņš arī uzsvēra, ka šis gads vēl pagājis ar iestrādēm, kas nāk līdzi no vecās plānošanas, un pirmais, kur Liepiņš atļāvies izmainīt sākotnējās ieceres, bija “Rigoleto”, uzaicinot jauno režisori Margo Zālīti. Liepiņš uzskata, ka iecere bijusi veiksmīga. Viņš atzina, ka LNO pašlaik koncentrējas uz vietējiem režisoriem, jo lielākās summas maksā tieši ārzemju režisori.

Runājot par LNO finanšu situāciju, viņš uzsvēra, ka to izdevies stabilizēt, norādot, ka operai ir problēmas ar tehnisko bāzi, kas jāatjauno. “Mums ir tehnisko dienestu nepietiekams finansējums, kas rada problēmas,” sacīja LNO vadītājs.

Viņš informēja, ka iegādāti jauni instrumenti – timpāni, basklarnete, trombons, mežrags, minot, ka piemēram, viens labs timpānu komplekts maksā 25 000 eiro. Pašlaik restaurācijā Polijā atrodas LNO “Steinway” klavieres, kuras operā atgriezīsies nākamgad.

“Mēģinām realizēt programmas, normalizējot saimniecisko darbību,” teica Liepiņš. Viņš paskaidroja, ka saimniecisko darbību stabilizē, arī ar biļešu cenu līdzsvarošanu – pieprasītākajām izrādēm paceļ cenas, bet, kur nav tik liels pieprasījums, nedaudz pazemina biļešu cenas.

Viņš norādīja, ka kopš viņa darbības sākuma LNO palielinājies ziedotāju skaits.

Jau vēstīts, ka Liepiņš pērn 4. novembrī tika apstiprināts par Latvijas Nacionālās operas (LNO) valdes priekšsēdētāju.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. jābrīnās par tiem, kam ērti un labi bija A.Žagara laikā. Vai patiešām vēl joprojām viņi domā, ka viss bija kārtībā? Operas dotācijas apdraudēja arī citas kultūras iestādes, vai tas bija normāli?
  Turklāt par A.Žagaru savu pateica vēlētāji Eiroparlamenta vēlēšanās.

 2. Balles muzikants paliek balles muzikants. Ne priekš operas

 3. Popkultūras džeks stabilizējis operu.Aparatūra saštellēta, tumbas skan labi.
  Bet kā ar mākslinieciskā līmeņa , klasiskās mūzikas un vispār stratēģijas izpratni džekam?
  Slīd uz leju riktīgi, un visi sit plaukstiņas.
  Tomēr ir klasiskās mūzikas sapratēji izprot situācijas traģismu, bet izdarīt neko nevar.

Draugiem Facebook Twitter Google+