×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
3. jūnijs, 2013
Drukāt

Lietavas Viduseiropā prasa piecu cilvēku dzīvības

Foto - AFPFoto - AFP

Spēcīgajās lietavās, kas Eiropas vidienes valstīs izraisījušas zemes nogruvumus un likušas upēs ievērojami celties ūdens līmenim, pieci cilvēki zaudējuši dzīvības un vēl vismaz astoņi ir bezvēsts pazuduši, ziņo raidsabiedrība BBC.

Daudzviet Austrijā, Vācijā un Čehijā izsludināts ārkārtas stāvoklis, jo tur plūdu apjomi sasnieguši rekordlīmeņus. No dabas stihijas visvairāk skartajiem apgabaliem evakuēti vairāki tūkstoši cilvēku. Arī Čehijas galvaspilsētā Prāgā izsludināts ārkārtas stāvoklis, pastāvot bažām, ka plūdu ūdeņi no Vltavas upes varētu ieplūst pilsētas vēsturiskajā daļā. Īpaši apdraudēts ir 14. gadsimtā celtais Kārļa tilts un citas vēsturiskas būves. Prāgā arī darbu pārtraucis metro, slēgti vairāki veikali un skolas. No Prāgas zooloģiskā dārza evakuēti dzīvnieki. Vakar Čehijas valdības vadītājs Petrs Nečass sasauca valdības ārkārtas sēdi, kurā tika lemts par glābšanas darbiem. Tajos iesaistīti arī aptuveni tūkstošu čehu armijas karavīru. “Mēs darīsim visu, lai aizsargātu cilvēku dzīvību un veselību. Šodiena un rītdiena būs izšķirošas,” vakar paziņoja Nečass.

Prāgas apkaimē arī atrastas divu cilvēku mirstīgās atliekas. Savukārt Austrijā plūdi atņēmuši dzīvības trīs cilvēkiem. Šīs valsts meteoroloģiskais dienests skaidrojis, ka divās dienās nolijusi divu mēnešu norma. Tikmēr Vācijas Bavārijas federālās zemes meteorologi brīdina, ka spēcīgās lietavas tik drīz varētu nemitēties.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+