Latvijā
Politika

Lietavu un plūdu nodarītie zaudējumi ir 4,38 miljoni eiro 16

Foto – LETA

Augusta lietavu un plūdu nodarītie zaudējumi ir 4,38 miljoni eiro, debatēs Saeimas sēdē sacīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts (VL-TB/LNNK).

Daļa no šīs summas – 1,6 miljoni eiro – ir nepieciešami ceļu remontam, bet 2,7 miljoni eiro – infrastruktūras atjaunošanai, sacīja Eglīts.

No līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem nepieciešami ir 3,07 miljoni eiro, bet pašvaldību līdzfinansējums sasniedz 1,31 miljoni eiro.

Saeima šodien atbalstīja Ministru kabineta lēmumu par ārkārtas situācijas izsludināšanu lauksaimniecības jomā 29 novados Latgalē un daļā Vidzemes un Zemgales.

Saeimu šodien uzrunāja arī zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS), kurš mudināja Saeimu piekrist valdības lēmumam, jo “situācija ir ļoti nopietna”. Dūklavs uzsvēra, ka šis būtu “solis pretī zemniekiem”, jo situācija ir saistīta arī ar līgumiem, projektiem un to izpildes termiņiem, kā arī Eiropas Savienības direktīvām.

Savukārt deputāts Jānis Klaužs (ZZS) debatēs kritizēja ārkārtas situāciju izsludināšanas kārtību, kas esot smagnēja un pārāk birokrātiska. Viņaprāt, jāatgriežas pie vecās kārtības, kad pašvaldības pašas bija tiesīgas izsludināt ārkārtas situāciju.

Kā atbildīgā institūcija par darbību koordināciju ārkārtas situācijas laikā noteikta Zemkopības ministrija.

LA.lv