Mobilā versija
Brīdinājums -1.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
12. septembris, 2016
Drukāt

Lietuva turpinās tiesāties ar “Gazprom”

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Lietuva turpinās tiesāšanos ar Krievijas gāzes koncernu “Gazprom”, cenšoties panākt, lai tiktu anulēts tai nelabvēlīgais Stokholmas starptautiskās šķīrējtiesas spriedums attiecībā uz aptuveni 1,4 miljardu eiro pārmaksu par Lietuvai piegādāto gāzi, paziņojusi Enerģētikas ministrija.

Šķīrējtiesa, kas izskatīja gandrīz četrus gadus ilgušo Lietuvas un “Gazprom” strīdu, jūnijā paziņoja spriedumu, kurā atzina, ka Krievijas gāzes koncernam bijis interešu konflikts, jo, būdams kompānijas “Lietuvos dujos” akciju īpašnieks, tas vienlaikus piegādājis Lietuvai gāzi. Tomēr sarežģītā pierādīšanas procesa un lielā datu apjoma dēļ tiesa neizšķīrās atzīt Lietuvai nodarīto kaitējumu, kura aprēķināšanai bija izvēlēti sarežģīti ekonomiskie modeļi, kas balstīti uz taisnīgu gāzes cenu līmeni Lietuvā un alternatīvo energoresursu cenu dinamiku. Augusta beigās Lietuvas valdība pilnvaroja Enerģētikas ministriju vērsties Zviedrijas tiesā, lūdzot anulēt minēto spriedumu. Ministrija norādījusi, ka Lietuvai tā ir vienīgā iespēja turpināt aizstāvēt savas intereses. Prasība jāiesniedz līdz 22. septembrim.

Pievienot komentāru

Čehijas rūpnīcā nogranduši vairāki sprādzieniSprādzienos mašīnbūves rūpnīcā Čehijā ceturtdien ievainoti 19 cilvēki, no kuriem trīs ir kritiskā stāvoklī, paziņojušas amatpersonas.
Draugiem Facebook Twitter Google+