×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
9. marts, 2015
Drukāt

Lietuvas parlamenta deputāts ierosina Seima rezolūciju par Ņemcova nāvi

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Lietuvas parlamenta deputāts Emanuelis Zingeris no opozīcijā esošās konservatīvās partijas “Tēvzemes savienība-Lietuvas kristīgie demokrāti” Seimā iesniedzis rezolūcijas projektu par Krievijas opozīcijas politiķa Borisa Ņemcova nogalināšanu, kuru Lietuvas parlamenta deputātiem vajadzētu izskatīt Seima pavasara sesijā, kas sāksies rītdien.

Rezolūcijas projektā teikts, ka parlaments “svin 25. gadadienu kopš Lietuvas neatkarības atjaunošanas un ar dziļām sērām piemin Lietuvai tuva cilvēka Borisa Ņemcova nāvi”. “Ņemcovs bija viena no galvenajām personām, kas deva cerību, ka Krievija kādu dienu pievērsīsies demokrātijai. Bija plānots, ka Ņemcovs būs viens no galvenajiem runātājiem starptautiskajā parlamentārajā sanāksmē, kuru organizē Demokrātijas parlamentārais forums par pasaules demokrātijas situācijas -izaicinājumiem demokrātijai un nākotnes perspektīvām – jautājumu. Ņemcova nāve ir zaudējums visai brīvajai pasaulei un tās cerībām pieredzēt pozitīvas pārmaiņas Krievijā,” lasāms Zingera iesniegtajā Seima rezolūcijas projektā.

Vienlaikus rezolūcijā arī starptautiskā sabiedrība mudināta izdarīt spiedienu uz Krieviju veikt tūlītēju izmeklēšanu par noziegumu un vainīgos saukt pie atbildības. Ass Krievijas prezidenta Vladimira Putina kritiķis Ņemcovs 27. februāra naktī tika nogalināts netālu no Kremļa mūriem. Lietuvas bijušais premjers Andris Kubiļus ir paziņojis, ka Ņemcovs 2012. gadā apsvēra iespējas pieteikties politiskajam patvērumam Lietuvā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+