Pasaulē
Baltija

Lietuvas premjers: Jāuzkrāj budžeta rezerves0


Lietuvas premjers Sauļus Skvernelis.
Lietuvas premjers Sauļus Skvernelis.
Foto: SCANPIX/Žygimantas Gedvila/LETA

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis, ceturtdien komentējot valsts ekonomikas izaugsmes prognozes, paudis pārliecību, ka jāskatās patiesībai acīs un jāuzkrāj budžeta rezerves.

Viņaprāt, valdība ir mācījusies no 2008.-2009.gada krīzes un uzkrāj rezerves gadījumam, ja valsts ekonomikas situācija pasliktinātos.

“Mums ir jāredz realitāte, jāuzkrāj budžeta rezerves, un mēs to darīsim atbildīgi. Mums nav jāpakļaujas emocijām un nav jāmēģina palielināt savus izdevumus, iespējams, lai ātri sasniegtu mērķus, jo ir dabiski, ka katrs vēlas, lai ienākumi augtu ātrāk,” Skvernelis sacīja ziņu radiostacijai “Žiniu radijas”.

Lietuvas premjers norādījis, ka straujo ekonomikas izaugsmi veicina nodokļu izmaiņas un ienākumu pieaugums ikvienā sabiedrības grupā.

Skvernelis uzsvēris, ka valdība ir mācījusies no krīzes, kas pasauli satricināja pirms desmit gadiem, tomēr piebildis, ka Lietuvas ekonomikas situācija ir atkarīga no pasaulē notiekošā.

Šā gada pirmajā pusē Lietuvas ekonomikas izaugsme bijusi straujāka par prognozēto un gada izteiksmē sasniegusi 4%.

Saistītie raksti

Lietuvas Finanšu ministrija trešdien paaugstināja šā gada ekonomikas izaugsmes prognozi, bet nav mainījusi savas prognozes nākamajam gadam, un joprojām sagaida, ka nākamgad valsts ekonomikas izaugsmes temps palēnināsies, lai gan tas joprojām pārsniegs Eiropas Savienības (ES) vidējo rādītāju.

Ministrija jaunākajās prognozēs lēš, ka šogad valsts iekšzemes kopprodukts (IKP) pieaugs par 3,7%, lai gan martā tika prognozēta 2,6% ekonomikas izaugsme. Pavasarī prognozētais 2,4% IKP pieaugums nākamgad ir saglabāts nemainīgs. Tāpat saglabāta 2,3% izaugsmes prognoze gan 2021., gan 2022.gadam.

Arī Lietuvas lielākās bankas prognozē, ka valsts ekonomikas izaugsmes temps nākamgad palēnināsies.

LA.lv