Mobilā versija
-2.1°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
10. septembris, 2015
Drukāt

Līgatnes avotu ūdens drošs lietošanai, liecina analīzes

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Līgatnes pašvaldība ir saņēmusi jaunākos ūdens analīžu rezultātus no pazemes avotu ūdens ņemšanas vietām. Analīžu rezultāti liecina, ka arī Gaujasmalas un Skaļupes avotos, kur iepriekš tika konstatēts piesārņojums, šobrīd ūdens kvalitāte ir atbilstoša un tas ir nekaitīgs lietošanai uzturā, pilsētas informācijas portāls Cesis24.lv uzināja Līgatnes novada pašvaldībā.

Ar detalizētu Skaļupju avota ūdens testēšanas pārskatu un Gaujasmalas avota ūdens testēšanas pārskatu var iepazīties novada mājas lapā.

Iepriekš SIA “Līgatnes komunālserviss” veica vairāku populārāko avota ūdens ņemšanas vietu apsekošanu un, lai pārliecinātos par avota ūdens nekaitīgumu, tika veiktas ūdens analīzes. Izrādījās, ka divos no pieciem paraugiem ūdens analīžu rezultāti bija neatbilstoši.

Līgatnes pašvaldības speciālisti veica avotu apsekošanu un konstatēja, ka iespējamais cēlonis ir gruntsūdeņu ieplūde avota ūdenī. Rezultātā tika veikti nepieciešamie pasākumi un problēma atrisināta.

Šī brīža remontdarbu “dizains” ir pagaidu variants. Svarīgākais bija saprast, vai mūsu pamanītie defekti bija vainojami pie iepriekš neapmierinošām ūdens analīzēm un vai izvēlētā tehnoloģija nodrošinās ūdens tīrības saglabāšanu. Turpmāk avota ūdens ņemšanas vietas tiks pakāpeniski pārveidotas ērtākai lietošanai un pieņemamā izskatā.

Pašvaldība labprāt uzklausīs ieteikumus.

Pievienot komentāru

Sieva ziņo par vīra pazušanu: Rolands devās peļņā uz Vāciju (10)42 gadus vecais Rolands Rumba 10. janvārī pēdējo reizi sazinājās ar sievu, un kopš tā laika par viņu nav nekādu ziņu, liecina
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+