Kultūra
Mūzika

Līgo! Eiropas Latviešu apvienība aicina dziedāt līdzi visgarākajai līgodziesmai 0

Foto: LETA

Eiropas Latviešu apvienība (ELA) aicina diasporas mākslinieciskās kopas šīs vasaras saulgriežos pievienoties garākajai Līgo dziesmai, aģentūru LETA informē ELA.

“Latvijas Radio 2” ēterā 21. jūnijā no saules lēkta līdz saules rietam šī dziesma vīsies cauri visai Latvijai, ietiecoties arī pasaulē tik tālu, cik sniedzas Latvijas cilvēku domas un balsis. Tas vienlaikus būs gan latviešu kopības apliecinājums, gan vēstījums pārējai pasaulei par mūsu unikālajām dziedāšanas tradīcijām un rituāliem, teikts ELA aicinājumā.

Pieteikties dalībai iniciatīvā līdz 26. maijam ELA aicina diasporas korus, folkloras kopas un citus muzikālos ansambļus. ELA norāda, ka garākās Līgo dziesmas starts tiks dots 21. jūnija saullēktā plkst. 4.29. Turpinājumā visas dienas garumā dziesma no austrumiem uz rietumiem vīsies cauri visai Latvijai, ik stundu uzkavēdamās dažādos novados, un pievakarē aptverot arī četrus latviešu centrus Eiropā. Savukārt saulrietā, plkst. 22.22 garākā Līgo dziesma atgriezīsies Rīgā, kur to radio studijā noslēgs tiešraides koncerts. Dziesmas ceļam varēs sekot ne tikai “Latvijas Radio 2” ēterā, bet arī interneta mājaslapā un sociālajos tīklos.

“Latvijas Radio 2” ieceres autore Baiba Palkavniece stāsta, ka pagājušajā gadā aizsāktā iniciatīva ļauj, vienojoties kopīgā Līgo dziesmā, stiprināt mūsu tautas pašapziņu, piederību un saliedētību, raisīt harmoniju un prieku. “Tās mērķis ir apliecināt to, ka latvieši ir dziedātāju tauta, un saulgrieži ir laiks, kad tas īpaši jūtams, kad ar dziesmu iepriecinām un svētām cits citu un paši sevi, uzmundrinot, izjokojot, sargājot, attīrot,” uzsver Palkavniece.

Viņa norāda, ka sadarbība ar ELA un Latvijas Institūta (LI) atbalsts turklāt ļaus iepazīstināt pasauli ar latviešu tautas gadsimtos veidojušos unikālo un joprojām dzīvotspējīgo tradīciju – līgošanu kā rituālu dzīvības spēku atjaunošanai un pastiprināšanai.

“Vienojoties dziesmā ar mūsu draugiem un tuviniekiem Latvijā, arī ārpus mūsu zemes varam gan paši spēcīgāk izjust, gan arī Latvijai apliecināt savu nesaraujamo saikni ar latviskumu. Tas iegūst vēl lielāku nozīmi tik skaistā brīdī kā vasaras saulgrieži,” saka ELA priekšsēdētājs Kristaps Grasis.

LA.lv