×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
11. novembris, 2016
Drukāt

Līķi sadedzināja, auto izjauca detaļās: Prokurors pieprasa iespaidīgus cietumsodus (9)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto

Krimināllietā par 1989.gadā dzimušā Jāņa Kalvāna noslepkavošanu un sadedzināšanu Rēzeknes novadā 2015.gada maijā apsūdzētajiem prokurors pieprasījis cietumsodus no 13 līdz 19 gadiem, aģentūra LETA noskaidroja Rēzeknes tiesā.

1992.gadā dzimušiem vīriešiem, kam apsūdzība uzrādīta pēc Krimināllikuma 117.panta 5.punkta par slepkavību, ja pēc tās izdarīta līķa apgānīšana, prokurors pieprasījis 19 gadu cietumsodu ar probācijas uzraudzību uz trim gadiem un mantas konfiskāciju.

Pēc šī paša panta apsūdzētajam 1997.gadā dzimušajam vīrietim pieprasīta reāla brīvības atņemšana uz 13 gadiem ar probācijas uzraudzību uz trim gadiem, kā arī 11 dienu cietumsods no iepriekš neizciesta soda.

1993.gadā dzimušajam vīrietim, kas apsūdzēts pēc 228.panta par līķa apgānīšanu, 313.panta par nozieguma pēdu slēpšanu, ja slēpjamais noziegums ir smags, un 185.panta – par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, pieprasīts cietumsods uz trim gadiem ar probācijas uzraudzību
uz vienu gadu.

Savukārt 1973.gadā dzimušajai sievietei, kurai apsūdzība celta pēc Krimināllikuma 117.panta 10.punkta – par slepkavību, ja to izdarījusi personu grupa, un 20.panta 3.daļas – par citu personu uzkūdīšanu izdarīt noziedzīgu nodarījumu -, prokurors pieprasījis reālu brīvības atņemšanu uz 18 gadiem ar probācijas uzraudzību uz trim gadiem.

Slēpjot nozieguma pēdas, slepkavas sadedzinājuši vīrieša līķi, bet viņa pelnus izkaisījuši tuvākajā apkārtnē. Sadedzināta mežā, izjaukta detaļās, sagriezta un noslīcināta meliorācijas grāvī un netālu esošā dīķī tikusi arī Kalvāna automašīna “Mercedes”. Nosedzot ar koku zariem, varmākas mēģinājuši apslēpt arī automašīnas dedzināšanas vietu.

Jau vēstīts, ka 2015.gada 4.maija vakarā policija saņēma iesniegumu par Kalvāna, kurš 2.maijā aizbrauca no Rēzeknes novada Nautrēnu pagasta Kapiņiem ar savu automašīnu “Mercedes” un neatgriezās, pazušanu un sāka operatīvos meklēšanas pasākumus. Bez policijas pazudušā meklēšanā aktīvi piedalījās arī radinieki, vietējie iedzīvotāji, Valsts ugunsdzēsības un glābšanās dienesta darbinieki.

9.maijā meklēšanas rezultātā Rēzeknes novada Nautrēnu pagastā tika atrasta automašīnas “Mercedes” aizdedzināšanas vieta, automašīnas detaļu atliekas, kā arī apdegušu cilvēka kaulu atliekas. Nekavējoties tika sākts kriminālprocess.

Divas dienas vēlāk uz aizdomu pamata par Kalvāna noslepkavošanu policijas darbinieki aizturēja trīs 1992.,1993. un 1997.gadā dzimušus vīriešus. Turpinot izmeklēšanu, tika noskaidrots, ka 3.maijā Rēzeknes novada Nautrēnu pagastā aizturētie piedalījās cietušā vīrieša nonāvēšanā, to, iespējams, piekaujot.

Aizdomās turētie ir atzinušies pastrādātajā noziegumā, 13.maijā tiesa viņiem piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Izmeklēšanas gaitā secināts, ka aizdomās turētie bija rūpīgi izplānojuši nozieguma pēdu slēpšanu un iznīcināšanu, lai maldinātu policijas darbiniekus un maksimāli apgrūtinātu slepkavības izmeklēšanu un lietisko pierādījumu konstatēšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Cietumsodam visiem apsūdzētajiem jābūt vismaz piecreiz lielākam!

 2. Aktal virsraksta tas iespaidigi,nav tur nekas iespaidiigs,muuza ieslidzijumu vajag tadiem

 3. Dāmas un kungi, cik ilgi PA TUKŠO baurosim i-netā par nāvessoda atjaunošanu, a???
  Varbūt tomēr atrodas kāds VARONIS(!!!) starp mums – labāk PENSIONĀRS, kurš nestrādā, un saņem pensiju – lai iesniedtu pieteikumu manabalss.lv TAUTAS nobalsošanai par nāvessoda ATJAUNOŠANU … jo PIEAUDZIS brutālu SLEPKAVĪBU skaits …
  Vajadzīgi 10 000 paraksti iesniegšanai Saeimā …
  ……….
  LAUKOS notiek tik DAUDZ slepkavību …
  1989.gadā dzimušais Jānis Kalvāns 2.maijā aizbrauca no Rēzeknes novada Nautrēnu pagasta Kapiņiem ar savu automašīnu “Mercedes” un neatgriezās… 9.maijā atrada jau sadedzinātu … Laikam devās “pie draugiem”, kuri GRUPVEIDĀ viņu nogalināja …Policijas darbinieki aizturēja trīs 1992.,1993. un 1997.gadā dzimušus vīriešus. Turpinot izmeklēšanu, tika noskaidrots, ka 3.maijā Rēzeknes novada Nautrēnu pagastā aizturētie piedalījās cietušā vīrieša nonāvēšanā, to, iespējams, piekaujot.

 4. —- uztaisiit par organu donoriem! visus svarigos cilveka organus iznjemt no tiem slepkavam un dot tiem cilvekiem kuri ir uz dzivibas un naaves robezas! transplantacijas organu truukst????—- re kur vinji ir……..
  atnjeema dziiviibu citam- tatad– pirms navessoda izkjidaat pa gabaliem!!!!!!!!!!!

 5. Rogovka ruļavoj 😉 ! Itīm nacylvākim novis sūdu !!!

 6. Brīnums !!! Par tīšu slepkavību grupā… 19 g ? Nosacīti vajadzēja !!!

 7. sjeit jaapiemeero naavesods….

 8. 19.gadi viņš kretīns sēdēs cietumā un mūsu nodokļu naudas tērēs,ēdīs,dirs….tādus maitas nošaut!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+