Ekonomika
Nauda

Likteņdārzam veltītā kolekcijas monēta taps Nīderlandē0

Publicitātes foto

Likteņdārzam veltītā piecu eiro kolekcijas monēta taps Nīderlandē “Koninklijke Nederlandse Munt”, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā publiskotā informācijā.

Konkursā par Likteņdārzam veltītās kolekcijas monētas izgatavošanu un piegādi pieteicās kopumā trīs pretendenti, bet iepirkuma līguma slēgšanas tiesības piešķirtas “Koninklijke Nederlandse Munt”.

Prognozēt kopējā līgumcena par monētu izgatavošanu un piegādi ir 55 142,76 eiro.
Monētas tirāža plānota 3000 eksemplāru. Monētas paredzētas ar divu krāsu uzdruku aversā. Monētas diametrs būs 38,61 milimetrs, bet svars – 31,47 grami.

Eiro kolekcijas monētas ir maksāšanas līdzeklis tikai emisijas valstī. Kolekcijas monētas pēc formas ir nauda, bet pēc būtības – mākslas darbs. Tās izgatavo no zelta, sudraba vai citiem dārgmetāliem īpaši augstā kaluma kvalitātē. Atšķirībā no apgrozības naudas kolekcijas monētas parasti nav domātas lietošanai maksājumos, bet dāvināšanai, piemiņai un kolekcijām. Šo iemeslu dēļ monētu cena arī būtiski pārsniedz nominālvērtību. Kolekcijas monētu nominālvērtība ir atšķirīga no apgrozības monētu nominālvērtības.

LA.lv