×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
22. septembris, 2013
Drukāt

Liktens lietu muzeja izveidei Stūra mājā plāno piesaistīt Eiropas naudu

LETALETA

Muzeja izveidei bijušajā Stūra mājā Rīgā plāno piesaistīt Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļus, pastāstīja valsts nekustamo īpašumu attīstītāja “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) sabiedrisko attiecību speciāliste Daiga Laukšteina.

 

Viņa norādīja, lai piesaistītu finansējumu, nodibinājums “Rīga 2014” sadarbībā ar vairākiem partneriem, tai skaitā VNĪ, ir iesniedzis projekta iesniegumu “Bijušās KGB ēkas noslēpumi. Atklāti.” Eiropas Komisijas programmā “Eiropas piemiņas pasākumi”.

Laukšteina arī atzīmēja, ka nākamgad Stūra māju ir plānots padarīt publiski pieejamu, organizējot tajā kultūras pasākumus, izstādes un vēsturiskas ekskursijas pa ēkas pagrabiem. Tāpat ir paredzēts veidot diskusiju par ēkas tālāku izmantošanu.

Viņa norādīja, ka ēka pašlaik stāv tukša un dažādu vēsturisko notikumu un ap tiem apvīto stāstu dēļ lielākoties pret šo namu ir rezervēta attieksme. Tāpat daļai ēkas – telpu grupai nama pirmajā stāvā un pagrabstāvā ir piemērots valsts nozīmes vēsturiska notikuma vietas statuss “Komunistiskā režīma represīvo iestāžu darbības vieta – “Stūra māja””.

Jau ziņots, ka nodibinājums “Rīga 2014” ar mediju komunikācijas darbnīcas, filmu studijas “Kinolats” palīdzību ir sākuši veidot Liktens lietu muzeju bijušajā Stūra mājā. Projekta ietvaros rīdzinieki ir aicinātu pieteikt muzejam vismaz vienu priekšmetu vai lietu, kas svarīga, mainījusi viņu vai viņu ģimenes likteni.

Tā dēvētā Stūra māja Brīvības un Stabu ielas krustojumā ir celta 1912.gadā kā īres nams pēc arhitekta Aleksandra Vanaga projekta. Ekspluatācijas laikā tai daudzkārt mainījusies izmantošanas nozīme. Savulaik māja kalpojusi arī par PSRS Valsts drošības komitejas ēku, iemantojot baisu slavu un sāpīgas vēstures liecības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+