Mobilā versija
+1.7°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
28. janvāris, 2016
Drukāt

Lipkes memoriālā rādīs dokumentālu filmu par holokaustu

Publicitātes foto.Publicitātes foto.

Atzīmējot Starptautisko holokausta piemiņas dienu, Žaņa Lipkes memoriālā 28.janvārī izrādīs dokumentālo filmu “Saspraudes” (“Paperclips”), aģentūra BNS uzzināja memoriālā.

2004.gadā uzņemtā filma vēsta par projektu, ko, izstrādāja Tenesijas štata Vitvelas pamatskolas skolēni, apgūstot mācību kursu par holokaustu un toleranci.

Izpētīdami, ka norvēģi Otrā pasaules karā laikā “klusas pretošanās” vārdā pret nacistu režīmu valkāja pie apģērba piestiprinātu piespraudi, skolēni izlēma savākt 6 000 000 piespraužu, godinot Otrā pasaules kara laikā nacistu iznīcināto 6 000 000 ebreju piemiņu. Projekts ieguva plašu rezonansi, un cilvēki no visas pasaules, stāstot par saviem bojā aizgājušajiem tuviniekiem, sūtīja skolēniem saspraudes kā dzīvības simbolu.

Filma ir ieguvusi apbalvojumus dokumentālo filmu festivālos ASV un Itālijā un nezaudē savu aktualitāti arī šodien, iedvesmojot ne tikai pedagogus vien un parādot, ka līdzjūtība par šķietami svešu traģēdiju un iecietība, neraugoties uz nestabilitāti šodienas pasaulē, netop par tukšiem vārdiem.

Vakar filmu rādīja arī Daugavpilī, kinoteātrī “Silver Screen” .

Pasākums sāksies plkst.18.

Pievienot komentāru

Latvijas simtgades svinības kopumā izmaksās 60 miljonus eiro (2)Kopējais Latvijas simtgades svinību pasākumu finansējums 2017.-2021. gadā indikatīvi varētu sasniegt 59 075 947 eiro, liecina Kultūras ministrijas (KM) informatīvais ziņojums par Latvijas simtgades svinību pasākumu plānu 2017.-2021. gadam, kuru nākamnedēļ izskatīs valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+