Kultūra
Mūzika

“Līvi” ierakstījuši Mārtiņa Freimaņa dziesmu “Neprāts”. Noklausies! 16

Foto: LETA

“Līvi” ierakstījuši Mārtiņa Freimaņa dziesmu “Neprāts”, un tā iekļauta arī pagājušajā nedēļā klajā laistajā Latvijas mūziķu veltījumu albumā Mārtiņam Freimanim (1977-2011) un viņa dziesmām, informē mūzikas izdevniecība “MicRec”.

Pēc ilgākiem meklējumiem, grupa izvēlējās no jauna ieskaņot vienu no pirmajām Mārtiņa dziesmām, kura iekļauta grupas “Tumsa” pirmajā oficiālajā albumā “Putni”, kuru “MicRec” izdeva 1998. gada jūlijā.

Ainars Virga: “Dziesmu ieteica Buks, un man uzreiz bija skaidrs, kā tai būtu jāskan. Man šķiet, ka ir izdevies gana labi. Pēc pirmā ieraksta noklausīšanās, nolēmu vēlreiz pārspēlēt ģitāras partijas un tagad dziesma skan tā, kā tai jāskan.”

Saistītie raksti

Pie dziesmas ieraksta Liepājā strādāja Ivars Sudmalis, bet gala versija tika pabeigta “Factory Sounds Studio” Rīgā, kopā ar producentu Gintu Stankeviču. Bungu partijas iespēlēja grupas “Dzelzs vilks” bundzinieks Mārcis Judzis.

Albumā, kas veltīts Mārtiņam Freimanim un viņa dziesmām, piedalījušies “Labvēlīgais Tips”, Elza Rozentāle, Aija Andrejeva, “Musiqq”, “Rīgas Modes”, Lauris Reiniks, Rūta Reinika, Olga Rajecka, Katrīna Bindere, “Z-Scars”, Ivo Fomins, “Refleksija”, Arturs Gruzdiņš, Mārtiņa Freimaņa draugu koris, Kārlis Būmeisters un arī nesen atjaunotā grupa “Līvi” ar Ainaru Virgu un Jāni Buķeli (Buks).

LA.lv