×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
6. janvāris, 2014
Drukāt

Livonijas ordeņa pils renovācijas projekts saņem Ventspils “Grand Prix”

Foto:  STUDIO 555Foto: STUDIO 555

Par 2012./2013. gadā Ventspilī labāko realizēto arhitektūras objektu atzīta un “Grand Prix” ieguvusi Livonijas ordeņa pils renovācijas 2.kārta. Tās projektēšanas birojs ir “Konvents”, bet arhitekts – Pēteris Blūms, portālu “LA.lv” informēja Ventspils pašvaldībā.

Savukārt titulu “Gada būve 2012/2013” ieguva ambulatorās veselības aprūpes centra Kurzemes reģionālās Ventspils poliklīnikas jaunbūve (autors SIA “Ozola & Bula”, arhitekte Andra Bula), apbūves rekonstrukcija Zvana ielā 2 (autori SIA “Arhitektūras birojs Forma” un LLC “Krists Karklins Design”‘, arhitekti Ināra Kārkliņa un Krists Kārkliņš).

Vēl tituls “Gada būve 2012/2013” piešķirts par Ventspils pilsētas domes fasāžu renovāciju, energoefektivitātes paaugstināšanu Jūras ielā 36 (autors SIA “Krauklis Grende”, arhitekts Ervīns Krauklis) un piedzīvojumu parka atrakciju zona Saules ielā 141 (autors SIA “Rietumu projekti”, arhitekte Vita Balode).

Titulu “Reklāma 2013” ieguva izkārtne kafejnīcai “DOLCE VITA” Kuldīgas ielā 20 (autors SIA “AWA”), bet par gada būvfirmu atzīta SIA “Pilsbūve”.

Piešķirtas arī specbalvas – atzinības. Tās saņēma SIA “Strasa Konsultanti” par Ventspils pilsētas centralizētās siltumapgādes siltumavota rekonstrukciju Brīvības ielā 38, SIA “ER3” par SIA “EuroLCDs” šķidro kristālu displeju ražotnes jaunbūvi Kaiju ielā 9, Olga Tarasenko par ieguldījumu Ventspils vēsturiskās pilsētvides attīstībā, kā arī SIA “Samdeks” par ieguldījumu Ventspils vēsturiskās pilsētvides attīstībā.

Savukārt titulu “Zoss 2013” ieguva arhitekte Vita Balode par trīskārtēju darbu 2013.gadā – piedzīvojumu parka atrakciju zonas izveidi, jaunpilsētas laukuma labiekārtošanu, airēšanas bāzes “Dampeļi” pārbūvi, kā arī par daudzkārtēju darbu iepriekšējos gados, veidojot Ventspilī bērnu laukumus u.c.

Titulu “Aita 2013” ieguva arhitekte Svetlana Sizasa par vecās ēkas Ģertrūdes ielā 27 uzpucēšanu, interjeriste Natalija Mitina par skeleta izveidi interjeram ēkai Ģertrūdes ielā 27, kā arī arhitekte Digna Gerule par cienīga skata izveidi Ventspils dzelzceļa pasažieru stacijas ēkai.

Titulu “Auns 2013” ieguva dizainers Vilmārs Terbets par Ventspils augstskolas gaisa telpas piepildījumu, arhitekts Ervīns Krauklis par Ventspils pilsētas domes ēkas ietērpšanu siltā un modīgā kamzolī, arhitekts Dāvids Rubins par bērnu parka “Fantāzija” skatuvisko tēlu, kā arī SIA “Strasa konsultanti” – par Ventspils centralizētā siltumavota Brīvības ielā 38 estetizāciju.

Skates „Labākie realizētie arhitektūras objekti Ventspilī 2012./2013. gadā” laureāti Ventspilī paziņoti sestdien, 4.janvārī, ikgadējā arhitektu ziemas pasākumā “Baltā dūna 2013”, kas norisinājās šajā gadā ekspluatācijā nodotajā objektā – airēšanas bāzē “Dampeļi”.

LETA vēsta, ka Ventspils pilsētas domes Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļa jau vairāk nekā 10 gadu garumā gada nogalē parasti ir pulcinājusi kopā arhitektus, māksliniekus, dizainerus, būvniekus un arhitektūras mīlētājus no visas Latvijas, lai izvērtētu aizejošajā gadā paveikto un pabūtu kopā svētku noskaņā arhitektu ziemas pasākumā “Baltā dūna”.

“Baltās dūnas” lielā balva – “Zoss” var tikt piešķirta par jebkuru aktivitāti arhitektūras jomā Ventspils pilsētā: par labāko projektu, labāko realizāciju, labāko noorganizēto pasākumu, labāko darbu žūrijā, ieguldījumu Ventspils pilsētas vizuālā tēla veidošanā, labāko ideju skiču konkursa piedāvājumu, labāko publikāciju u.tml. Balva “Zoss” tiek pasniegta katru gadu, bet to nav iespējams iegūt divas reizes.

Tāpat tiek nominētas “Aitas ” un “Auni” – šo balvu iegūšanai jāpieliek ne mazums arhitektoniskas izdomas, veiksmes un darba.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+