×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
17. decembris, 2014
Drukāt

LIZDA streiku varētu rīkot nākamā gada maijā vai septembrī

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Ja papildu līdzekļi izglītības nozarei netiks rasti, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) streiku varētu rīkot nākamā gada 11.maijā vai 1.septembrī, pēc tikšanās ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāvjiem nolēma arodbiedrība.

LIZDA vadītāja paskaidroja, ka pirms maija rīkot streiku nav jēgas, jo tad nepastāv praktiski nekādas iespējas ietekmēt papildu naudas piešķiršanu.

Arodbiedrība atgādina, ka tā ir saņēmusi solījumu no Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas un valdošās koalīcijas partijām – ja Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar sociālajiem partneriem līdz 2015.gada 1.jūlijam būs izstrādājusi jaunu pedagogu darba samaksas modeli, kas apmierina visu līmeņu pedagogus, un iesniegs Ministru kabinetā pamatotus, pārbaudāmus aprēķinus par modeļa īstenošanas izmaksām, tad valdība piešķirs nepieciešamo valsts finansējumu apropriācijas kārtībā šā modeļa ieviešanai izglītības iestādēs.

Ja neievieš jaunu pedagogu atalgojuma modeli ar adekvātu papildu finansējumu, tad nav arī citu alternatīvu lielās atalgojuma atšķirības par vienādu darbu samazināšanai un izglītības darbinieku darba samaksas paaugstināšanai tuvākajos gados, uzsvēra LIZDA.

Pēdējo akciju, lai vērstu uzmanību uz nepietiekamo finansējumu, LIZDA rīkoja 11.decembrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+