Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

LMT militāristiem Londonā reklamē 5G iespējas0


Pie LMT stenda izstādē Londonā
Pie LMT stenda izstādē Londonā
Publicitātes foto

Šonedēļ drošības nozares līderi pulcējas Londonā uz vadošo militāro inovāciju izstādi Defence and Security Equipment International (DSEI), kurā piedalās arī Latvijas delegācija un “Latvijas Mobilais Telefons” (LMT) prezentē valsts aizsardzības inovācijas eksportam.

Līdz ar jaunās paaudzes mobilo sakaru tīkla 5G iespējām, arī aizsardzības jomā ir liela interese par 5G risinājumiem.

LMT izstādes apmeklētājus, tostarp Latvijas aizsardzības ministru Arti Pabriku un Apvienotās Karalistes valsts sekretāru aizsardzības jautājumos Benu Vallasu (Ben Wallace) iepazīstināja ar misiju vadības sistēmu, dronu satiksmes vadības, datorredzes un citiem risinājumiem aizsardzības nozarei.

Mobilo sakaru tīkls un viedierīces pēdējos gados ir strauji attīstījušās. Nākamās paaudzes 5G tehnoloģija nodrošinās ne tikai visiem ierasto uzlabojumu – lielāku ātrumu, kas ar 5G jau ir līdzvērtīgs optiskā interneta tīklam.

5G pavērs līdz šim nebijušas iespējas

5G pavērs vēl nebijušas mobilo sakaru iespējas, piemēram, speciāla pārraides kanāla atvēlēšanu drošības iestādēm, lai pārējais interneta patēriņš to netraucētu. Tāpat 5G ļauj informāciju apstrādāt ne tikai centralizēti, bet arī lokāli – bāzes staciju zonā, lai ātri un ierobežotā laukā veiktu datu analīzi. Attīstot 5G, jaunas iespējas jau parādījušās arī 4G tīklā.

Piemēram, lietu interneta tehnoloģija NarrowBand IoT ļauj nodrošināt mobilo internetu tādās vietās, kur līdz šim tas nebija iespējams.

Tāpat jau 4G tīklā tagad ir iespējams izveidot arī lokālos mobilos tīklus kāda konkrēta uzņēmuma vai iestādes vajadzībām.

Būt līderim ir priekšrocība

Latvija ir starp pasaules līderiem mobilo sakaru izmantošanā. Ar 2G un 3G Latvija izvirzījās kā runātīgākā Eiropā, ar 4G Latvija ir TOP trijniekā pasaulē pēc mobilā interneta patēriņa.

Tā ir laba priekšrocība, lai izvirzītos līderos ar 5G.

Kā inovatīvs mobilo sakaru operators, kurš nodarbojas ar izpēti un attīstību arī aizsardzības jomā, LMT var palīdzēt arī uzņēmumiem citās valstīs kā IT un sakaru tehnoloģiju integrators. Valsts aizsardzības inovāciju risinājumu izstrādē un attīstībā LMT sadarbojas ar aizsardzības un iekšlietu nozares iestādēm un organizācijām. LMT izpētes un attīstības vienība strādā kopā arī ar Rīgas Tehnisko universitāti.

Šobrīd LMT piedalās trīs Eiropas projektos – MUGS – modulāru bezpilota sauszemes sistēmu izstrāde un turpmāka attīstīšanai, SPARTA – Eiropas kiberdrošības spēju stiprināšanai un COMP4DRONES – bezpilota lidaparātu autonomas vadības attīstībai.

Viens no LMT produktiem ir misiju vadības sistēmu izstrādāšana, kur integrē gan cilvēku saziņu, gan dažādus lietu interneta sensorus, lai ātrāk novērtētu situāciju un spētu pieņemt precīzākus lēmumus. LMT attīsta datorredzes un datordzirdes tehnoloģiju aizsardzības nozares risinājumiem. Kopā ar “Lufthansa Systems” LMT ir uzsācis pilotprojektu Latvijā, kur testē dronu satiksmes vadības platformu. Tāpat jaunākie sakaru risinājumi ļauj nodrošināt privāto interneta tīklu un citus risinājumus.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
“Huawei” iestājas Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijā
6 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Līdz gada beigām sola norēķinus ar kartēm visās pasta nodaļās
6 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
VIDEO: Rīgā mazinās vides reklāmu spilgtumu
7 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Pūce apņēmības pilns turpināt iesākto pašvaldību reformu
13 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Ekskursijas laikā Kaļiņingradā gājis bojā tūrists no Latvijas
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Otrdien Latviju sasniegs ciklons, atnesot stipru lietu un krusu
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atcelts lēmums par kriminālprocesa izbeigšanu pret Herbertu Cukuru
30 minūtes
LE
LETA
Sports
Znarokam veselības likstas, “Spartak” dažas turpmākās spēles vadīs Vītoliņš
4 stundas