×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
26. jūnijs, 2014
Drukāt

LNB notiek atklāšanas lentes digitālā griešana un aktivizēta vietne “gaismaspils.lv” (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš (no labās), modes dizainere Aļona Bauska, sociālo mediju eksperts Artūrs Mednis un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības valdes loceklis Georgs Turlajs piedalās "Gaismas pils" atklāšanas lentes digitālajā griešanā Latvijas Nacionālās bibliotēkas 11. stāvā.

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) ceturtdien notika atklāšanas lentes digitālā griešana un tika aktivizēta interneta vietne “gaismaspils.lv”, kurā redzami visi Gaismas pils atklājēji – gan tie, kas to dara klātienē, gan digitāli, aģentūrai BNS pavēstīja LNB sabiedrisko attiecību speciālists Augusts Zilberts.

Lai nodrošinātu savienojumu starp fiziskajām šķērēm un interneta vietni “gaismaspils.lv”, ir izstrādāta arī īpaša mobilā aplikācija. Šo risinājumu ir radījusi interaktīvā aģentūra “CUBE” sadarbībā ar LNB.

Pirmie digitālo lenti grieza Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš, sociālo mediju eksperts Artūrs Mednis, modes dizainere Aļona Bauska un LNB Atbalsta biedrības valdes loceklis Georgs Turlajs.

“Šis ir patiesi emocionāls brīdis. Gaismas pils ir ēka un simbols, ko radījusi mūsu paaudze, un ne katrai paaudzei ir šāda unikāla iespēja. Bibliotēka mūsdienās vairs nav tikai grāmatas klasiskā izpratnē – tā ir iespēja paplašināt pieeju informācijai. Gaismas pils digitālā atklāšana ir unikāls projekts, kurā savijas laikmets un tehnoloģijas,” uzsvēra Auziņš.

Atklāšanas lentes digitālā griešana sniedz iespēju atklāt Gaismas pili ikvienam interesentam, saņemot elektronisku uzaicinājumu no saviem draugiem vai kolēģiem. No bibliotēkas atklāšanas nedēļas, kas iecerēta no 25. 29.augustam, katrs digitālās lentes griezējs savā īpašumā varēs iegūt Gaismas pils lentes fragmentu ar personificētu tautasdziesmu.

Jau vēstīts, ka 17.jūnijā tika sākts īpaši sagatavotās lentes griešanas process ar speciāli šim notikumam veidotām šķērēm, kuras izkalis kalējs Jānis Nīmanis. Uz lentes izvietotas latvju dainas. Katrs lentes griezējs izvēlas nākamo personu, kam nodot lentes griešanas stafeti. Plānots, ka līdz LNB inaugurācijai Gaismas pils atklāšanas lenti fiziski pārgriezīs aptuveni 1000 cilvēku visā Latvijā. Lentes kopējais garums ir 10 000 metru, uz tās ir izvietoti 50 000 tautasdziesmu.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Lai mums visiem labi klājas !

  2. Kā var to lentīti virtuāli pārgriezt? Vai jāgaida kamēr kāds uzaicina jeb var arī savādāk?

    • Jā, jāgaida, kamēr kāds draugs vai kolēģis nošutīs uzaicinājumu to darīt

      • Man viena griezēja teica, ka uzaicinājusi mani e-pastā, bet es tādu vēstuli nesaņēmu. Bez tam es nesaprotu, kas mainās lapā gaismaspils.lv, ja man kāds kaut ko uzraksta e-pastā un aicina griezt. Neredzu arī, kur to var izdarīt. Kas var palīdzēt?

    • Virtuāli tu piedalies kopā ar ministriem un “Vienotību” milionu norakšanā.Kurus itkā iztērēja šī mauzoleja celtniecībā,bet īstanībā naudu sabāza kabatās tie kuri bija tuvā pie siles.

Draugiem Facebook Twitter Google+