×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
10. aprīlis, 2015
Drukāt

LNB restorāna nosaukumam iesūtīti 783 varianti, uzvarētāju paziņos jūlijā (5)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šī gada februārī izsludinātajā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) restorāna nosaukuma radīšanas konkursā kopumā saņemti 783 ideju pieteikumi. Uzvarētāju paziņos jūlijā līdz ar restorāna oficiālo atklāšanu, bet šobrīd konkursa rīkotāji izvēlējušies trīs radošākos variantus, pavēstīja LNB sabiedrisko attiecību speciālists Augusts Zilberts.

Konkursam pieteikto nosaukuma variantu diapazons ir plašs – tie aizgūti gan no literāriem darbiem, gan ar bibliotēkas saturu saistītiem elementiem. Savukārt skaita ziņā dominējoši ir priekšlikumi, kuru darināšanā izmantots simboliskais vārds “gaisma”. Vienlaikus iedvesmojošs izrādījies restorāna dizains, kur redzami koku zaru atveidojumi. Plašā klāstā ir arī dažādu literatūras klasiķu vārdi, seno latviešu dievību un citu folkloras elementu vārdi, interesanti jaunvārdi.

“Vēlos pateikties visiem, kuri iesūtīja restorāna nosaukuma iespējamos variantus. Atsaucība bija patiešām iespaidīga, un liela daļa piedāvāto ideju, mūsuprāt, ir patiešām oriģināla un ar patīkamu humora nokrāsu. Kopā ar bibliotēkas pārstāvjiem esam izvēlējušies desmit, mūsuprāt, radošākos un asprātīgākos nosaukumus. Trīs ideju autoriem dāvināsim ielūgumus uz mūsu vēlajām brokastīm jeb Brančotēku, kas restorānā jau norisinās ik pārnedēļu,” teic SIA “OZRT” – “Svētki jums” pārstāvis Lauris Streņģe.

Radošākais desmitnieks:
1. “Trīs vīri katlā” (autors: Rolands Kļaviņš)
2. “Lasis Nēģis Bekons” (Arnis Aumeisters)
3. “Gramšķis” (autore: Zuze Krēsliņa-Sila)
“100g gaismas”
“Grāmatu tārps”
“Prātvēders”
“Līdaka Nāk Bārties”
“Laimes lācis”
“Mani zari Tavos matos!”
“Paradīzes Dārzs”

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. козленок в молоке Atbildēt

    Grāmatu jāņtārpiņš 🙂

  2. Grāmatu tārps!

  3. Uz saulaino tāli!!!

  4. Neturi sveci zem pūra!
    Pūrs- krātuve. Gudrības un dzīvesziņas krātuve. Svece- gaismas nesēja. Pēc pirmiem 500 gramiem jāļauj dzīvesziņas gaismai iet pasaulē, ne sēdēt tumšā kaktā vienpatībā. Tātad lai iet restorāns intelektuāļiem “Pūrs”, tur katrs varēs dalīties ar savām dzīves gudrībām.

  5. Forši, dejos varietē, meitenes pie stieņa, bārs, naktstauriņi, šņabis, viskijs. Varēs tagad sievai uz jautājumu-Kur tu biji? lepni atbildēt- Bibliotēkā!

Draugiem Facebook Twitter Google+