×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
4. novembris, 2013
Drukāt

LNO valdē darbosies Zigmars Liepiņš, Inese Eglīte un Daina Markova

Foto - LetaFoto - Leta

Latvijas Nacionālās operas jaunā valde - bijusī operas mārketinga un biznesa vadītāja Inese Eglīte (no kreisās), bijusī Latvijas Televīzijas kultūras raidījumu satura redaktore muzikoloģe Daina Markova un operas mākslinieciskais vadītājs un valdes priekšsēdētājs komponists un bijušais "Radio SWH" vadītājs Zigmars Liepiņš piedalās iepazīšanās preses konferencē.

4. novembrī kultūras ministre Dace Melbārde apstiprināja jauno Latvijas Nacionālas operas (LNO) valdes sastāvu. Par LNO valdes priekšsēdētāju iecelts komponists Zigmars Liepiņš, valdē darbosies līdzšinējās LNO valdes locekles Inese Eglīte un Daina Markova. Kultūras ministre lēmumu pieņēma pēc rūpīgas konkursa rezultātu izvērtēšanas un iepazīšanās ar konkursa komisijas rekomendācijām.

“LNO ir pirmā kultūras iestāde, kuras pārvaldību īstenos valde trīs locekļu sastāvā. LNO likums nosaka, ka valdes priekšsēdētājs īsteno māksliniecisko un kultūrizglītojošo darbību, nodrošina līdzsvarotu operas un baleta žanra attīstību, kā arī plāno perspektīvo un sezonas repertuāru; izvērtējot visu trīs valdes locekļu kompetences, Zigmars Liepiņš tika atzīts par vispiemērotāko kandidātu šo uzdevumu pildīšanai. Viņš sevi pierādījis kā izcils profesionālis un vadītājs. Pieņemot lēmumu, tika ņemtas vērā arī konkursa komisijas rekomendācijas,” tā kultūras ministre skaidroja valdes priekšsēdētāja amata kandidātu vērtēšanas kritērijus.

Dace Melbārde atzinīgi vērtē Ineses Eglītes un Dainas Markovas līdzšinējo darbību LNO valdē, uzņemoties vadību sarežģītā situācijā un sekmīgi īstenojot pārejas periodu. Kultūras ministre novēlēja jaunajai valdei tiekties uz radošo dažādību un māksliniecisko izcilību, strādāt kā saliedētai komandai, turpināt atklāt un atbalstīt jaunos Latvijas talantus, kā arī būt par paraugu sadarbībai ar mecenātiem.

Jaunajā LNO valdē Ineses Eglītes pārziņā būs saimnieciskā darbība, savukārt Daina Markova nodarbosies ar menedžmenta, plānošanas un komunikācijas jautājumiem.

Konkursa pretendentus vērtēja komisija, kurā darbojas tās priekšsēdētāja, Kultūras ministrijas parlamentārā sekretāre Inese Laizāne (VL-TB/LNNK) un komisijas locekļi – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors Normunds Vīksne, Latvijas Kultūras akadēmijas profesors Ivars Bērziņš, Latvijas Mūzikas informācijas centra direktore Ināra Jakubone, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāta Prezidentūras publiskās diplomātijas un kultūras programmas vadītāja Selga Laizāne, Kultūras alianses pārstāvis Juris Dambis, Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Lielpēters un Kultūras ministrijas Juridiskās nodaļas vadītājas vietnieks Juris Šumeiko.

Tāpat kultūras ministre iepazīstināja ar savām darbības prioritātēm, sevišķi izceļot Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu 2014. gadā, gatavošanos Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības (ES) Padomē 2015. gadā, kultūras programmas izstrādi Latvijas simtgadei 2018. gadā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) stratēģijas īstenošanu, Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) finansējuma palielināšanu, kultūras darbinieku motivāciju un prestiža paaugstināšanu, jautājumu, kā izvērtēt kultūras izcilību sniegumu un paust pateicību par to, radošās personas statusa noteikšanu, kā arī kultūras un izglītības mijiedarbes jautājumus un dialoga nostiprināšanu ar kultūras nozares pārstāvjiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+