×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
1. maijs, 2013
Drukāt

LNSO jaunajā sezonā sadarbosies ar latviešu un ārzemju diriģentiem

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) jaunajā 2013./2014. gada sezonā sadarbosies ar dažādiem latviešu un ārzemju diriģentiem un tās laikā izvērtēs, kuru aicināt par galveno diriģentu, aģentūrai BNS pastāstīja orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Sondra Lāce.

LNSO jaunā sezona jau ir saplānota, un biļešu tirdzniecība jau sākusies.

“Jauno sezonu esam balstījuši uz sadarbību ar dažādiem latviešu un ārzemju diriģentiem. Tādējādi izvērtēsim, kura sadarbība būtu potenciāli veiksmīgākā un kurš no diriģentiem varētu pildīt LNSO galvenā diriģenta pienākumus,” sacīja Lāce.

Šo sezonu LNSO noslēgs 17. maijā, kad pie diriģenta pults būs Karels Marks Šišons, kurš līdz 2012. gada nogalei bija LNSO galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs. Šis koncerts būs pēdējā pašlaik plānotā Šišona uzstāšanās Rīgā.

Šišons pagājušā gada nogalē paziņoja, ka pamet darbu LNSO. Iemesli ir mazais finansējums orķestrim un Kultūras ministrijas doto solījumu nepildīšana. Šišons arī norādīja, ka tā dēļ ir zaudējis lielākās daļas LNSO mūziķu atbalstu, kas nepieciešams, lai sasniegtu mākslinieciskos mērķus. Orķestris ar diriģentu vienojās vēl par triju koncertu diriģēšanu Rīgā šajā koncertsezonā, no kuriem pēdējais būs 17. maijā.

Iepriekš minēts, ka reālākais laiks, kad LNSO varētu sākt sadarbību ar jauno galveno diriģentu, varētu būt 2014. gada rudens. Taču arī tas esot optimistisks termiņš, jo potenciālajam kandidātam jau saplānoto koncertu kalendārs varētu būt aizņemts vēl ilgāku laiku uz priekšu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+