×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
22. oktobris, 2015
Drukāt

Londonas mafijas bosi – personīgi. NEDĒĻAS FILMA “Leģenda”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Brāļi Kreji ir britu mafijas leģenda, par kuriem jau agrāk uzņemtas filmas, taču šīs personības nebeidz intriģēt, kādēļ tapusi jaunā “Leģenda” – mēģinājums parādīt abu darbību un atbildēt uz jautājumu, kas noveda pie veiksmīgā brāļu biznesa sabrukuma sešdesmitajos gados. To izcili veic viens aktieris abu brāļu lomā – Toms Hārdijs.

Par to, kā notika patiesībā, ir daudz nezināmo – to var attiecināt gan uz sabiedrībā zināmu cilvēku, gan pavisam parastu ierindas personu likteņiem. “Leģenda” ir skatījums uz Ronija un Redžija ceļu pie varas, atrašanos virsotnē kā Londonas mafijas virsvadītājiem 60. gados un krišanu no troņa. Šo stāstu aizkadrā pasniedz Redžija mīļotā un liktenīgā sieviete Frānsisa (Emīlija Brauninga), padarot to personiskāku, cilvēcīgāku un piezemētāku – lai arī Kreji bija mafijas bosi, viņi bija arī tikai cilvēki ar savām vājībām, problēmām, aizraušanos. Redžijs (pilnā vārdā Redžinalds) bija dvīņu pāra saprātīgā, kontrolētā, ieturētā puse, bet Ronijs (Ronalds) – destruktīvais elements. Viens no pirmajiem filmā atainotajiem notikumiem ir Ronija izrakstīšana no psihiatriskās slimnīcas, ko Redžijs panāk ar nelegāliem līdzekļiem. Apkārtējiem būtu bijis drošāk, ja Ronijs turpinātu atrasties šajā iestādē, bet to nepieļauj ģimenes saites, dvīņiem ir jādarbojas kopā – kā īstā mafijas veidā. Būtiska loma stāstā ir Frānsisai (spēlē austrāliešu aktrise Emīlija Brauninga) – Redžija šofera māsai, kurā viņš iemīlas. Frānsisa kļūst par Redžija sievu un izmisīgi mēģina Redžiju padarīt no gangstera par godīgu biznesmeni. Taču brālis un arī Redžijs pats tam nav gatavi, kas sarežģī abu attiecības un, iespējams, daļēji ir arī iemesls notikumu dramatiskai attīstībai.

Filmas aktieru atlasē Toma Hārdija izvēle galvenajai lomai ir viena no panākumu atslēgām. Hārdijs ir niansēts aktieris, kam perfekti izdodas iedzīvoties divu tik dažādo brāļu tēlos – skaistulī Redžijā un nevaldāmajā Ronijā, kurš nebaidās atzīt, ka viņam labāk patīk zēni, nevis sievietes. Hārdija viena no būtiskākajām lomām līdz šim bijusi biogrāfiskajā filmā “Bronsons” (2008), kurā arī līdzīgi ir jāspēlē it kā dubulta personība – noziedznieks Maikls, kurš apcietinājumā pieņem sev izdomātu Čārlza Bronsona identitāti. Hārdijs “Leģendā” reizē spēj būt šausminošs un pievilcīgs, pārliecināts par savu vietu mafijas vidē un Frānsisas ietekmē ar nelielām šaubām par šo izvēli. Tas viss notiek uz Londonas Īstendas fona, daudz smalkākā Rietumlondonas vidē, kurā nonāk un sava laika slavenību statusā iejūtas brāļi. Kreju portretu savulaik pat uzņēmis slavenību portretists fotogrāfs Deivids Beilijs.

Filmas režisors Braiens Heldželends līdz šim ir ar lielāku pieredzi scenārista ampluā, viņš radījis scenārijus filmām “Losandželosa konfidenciāli” (1997), “Noslēpumu upe” (2003) ar Šonu Pennu galvenajā lomā un citām, kas tapušas labās dramatisko un kriminālfilmu tradīcijās. “Leģendas” scenāriju Heldželends veidojis pēc britu rakstnieka Džona Pīrsona 1972. gadā sarakstītās brāļu Kreju biogrāfiskās grāmatas “Vardarbības profesija” motīviem.

“Leģenda” ir aizraujošs biogrāfisks stāsts, kurā līdzās lieliskiem aktieriem izteiksmīgu fonu rada Londonas vide, tā laika detaļas un mūzika.

UZZIŅA:

“Leģenda”/ “Legend”

Lielbritānija, Francija, 2015

Režisors Braiens Heldželends

Lomās: Toms Hārdijs, Emīlija Brauninga, Deivids Tjūliss, Teirons Egertons u. c.

Kinoteātros “Citadele”, “Multikino”, “Cinamon” no 16.10.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+