Uncategorized

LOSP: piena iepirkuma cenas oktobrī turpinās kristies; lūgs valdībai papildu atbalstu 16

Piena iepirkuma cenas oktobrī turpinās kristies, trešdien Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) sēdē sacīja LOSP Piena grupas vadītāja un zemnieku saimniecības “Dimanti” līdzīpašniece Sandra Stricka.

Viņa norādīja, ka piena iepirkuma cenas šobrīd ir zemas – apmēram 27 centi litrā, kas ir zem pašizmaksas. Zemnieku rīcībā esošā informācija liecina, ka piena iepirkuma cenas oktobrī turpinās kristies.

Zemkopības ministrijas (ZM) valsts sekretāre Dace Lucaua norādīja, ka patlaban ir grūti izvērtēt, kāpēc piena iepirkumu cenas turpina kristies, bet ZM oktobrī plāno pārvērtēt situāciju piena nozarē.

Viņa piebilda, ka saskaņā ar esošās valdības solījumiem piena ražotāji arī novembrī un decembrī varētu saņemt valsts atbalstu. “Mēs kaut kad drīzumā, varbūt oktobrī, kad cenas būs vēl vairāk pazeminātas, iesim uz valdību un pārrunāsim situāciju, runāsim par valsts papildu kompensācijām zemniekiem,” sacīja Lucaua.

Atbildot uz piensaimnieku jautājumu, vai piena ražotājiem būtu iespējams drīzumā sarunāt tikšanos ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu, lai pārrunātu situāciju nozarē, viņa pauda apstiprinājumu. “Zemkopības ministrs mutiskās sarunās ir solījis, ka to var nokārtot. Prezidents labprāt tiekas ar lauksaimniekiem,” sacīja Lucaua, piebilstot, ka ZM lauksaimnieku tikšanos ar prezidentu, visticamāk, varētu noorganizēt oktobrī.

Saistītie raksti

Jau vēstīts, ka Krievijas valdība 7.augustā nolēma uz gadu noteikt pilnīgu embargo lielākās daļas pārtikas produktu importam no Eiropas Savienības valstīm, ASV, Austrālijas, Kanādas un Norvēģijas, reaģējot uz to, ka šīs valstis ir noteikušas ekonomiskas sankcijas pret Krieviju saistībā ar tās agresiju Ukrainā

LOSP ir Latvijas lielākā un nozīmīgākā nacionālā līmeņa lauksaimnieku konsultatīvā padome , kas apvieno 59 lauksaimniecības nozaru un daudznozaru valsts līmeņa nevalstiskās organizācijas un kopumā pārstāv vairāk nekā 14 000 ražojošo lauksaimnieku.

LA.lv