Uncategorized

LPCS: Latvijas piena pārstrādātājiem varētu izdoties iekarot Ķīnas tirgu3


Latvijas Piensaimnieku Centrālās savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.
Latvijas Piensaimnieku Centrālās savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.
Foto: LETA

Latvijas piena pārstrādes uzņēmumiem, kas mēģina sākt eksportu uz Ķīnu, varētu izdoties iekarot šo tirgu, pastāstīja Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.

“Pagaidām [vairākiem piena pārstrādes uzņēmumiem, kas mēģina sākt eksportu uz Ķīnu,] veicas daudzsološi. [Sertifikācijas] komisija ir bijusi piena pārstrādes uzņēmumos, un pagaidām viss ir procesā. Mēs gaidām viņu oficiālos lēmumus, bet viss fons liecina, ka vajadzētu izdoties,” sacīja Šolks.

Savienības valdes priekšsēdētājs norādīja, ka Ķīnas tirgū ir pieprasījums pēc piena produktiem ar ilgāku realizācijas termiņu, tostarp industriālajiem piena produktiem. Pēc viņa sacītā, Latvijas piena pārstrādes uzņēmumiem ir atšķirīga pieeja Ķīnas tirgus apguvē, piemēram, “Food Union” Ķīnas tirgū vēlas startēt ar augstākas pievienotās vērtības produktiem, tāpat ir uzņēmumi, kuri saredz industriālo piena produktu eksporta potenciālu uz Ķīnu.

Saistītie raksti

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka piena pārstrādes uzņēmums “Food Union” janvārī ir izgājis sertifikācijas procesu eksportam uz Ķīnu. Tāpat interesi par iespējām saņemt eksporta atļauju uz Ķīnu izrādījuši arī citi uzņēmumi – “Preiļu siers”, “Latvijas Piens” un “Jaunpils pienotava”.

LPCS apvieno 13 piena pārstrādes uzņēmumus un piecus sadarbības partnerus, kas kopā realizē aptuveni 80% no Latvijā pārstrādātā piena.

LA.lv