×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
21. novembris, 2014
Drukāt

LPCS: pārprodukcija Eiropā kavē iespējas piena pārstrādātājiem paplašināt eksporta tirgus (2)

Foto no LA arhīvaFoto no LA arhīva

Pārprodukcija Eiropā kavē iespējas Latvijas piena pārstrādātājiem paplašināt eksporta tirgus, atzīmēja Latvijas Piensaimnieku centrālajā savienībā (LPCS).

Savienības pārstāvji norādīja, ka Latvijas piena pārstrādātāji ir ļoti sarežģītā situācijā, jo Krievija aizliegusi produktu importu no Eiropas Savienības (ES), kas tiešā veidā skar gandrīz visus lielākos piena pārstrādes uzņēmumus Latvijā un negatīvi ietekmē piena nozari kopumā, savukārt Eiropā valda pārprodukcija, kas traucē papildu eksporta tirgu meklēšanai.

Vienlaikus savienībā atzīmēja, ka savukārt, piemēram, Ķīnas tirgus piesaiste ir sarežģīta. “Lai arī izskanējis, ka Ķīna varētu būt mūsu nākotne, pašreiz jāsaprot, ka tas ir kaut kas ļoti tāls un nezināms. Vispirms jāmeklē sadarbības partneri, jādomā par iespējamajiem realizācijas apmēriem un, protams, cenu, kas var būt izšķirošs faktors,” teica LPCS valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.

Viņš arī uzsvēra, ka piena pārstrādātāji šobrīd izjūt spiedienu gan no zemniekiem, kuri piena iepirkuma cenas vēlas saglabāt iespējami augstā līmenī, gan no sabiedrības un tirgotājiem, kuri galaproduktu cenas vēlas saglabāt iespējami zemas.

Tāpat Šolks minēja, ka piena pārstrādes uzņēmumi papildu finansējumu no valsts vai ES pagaidām nesaņems. “Pašreiz sabiedrībā valda maldīgs priekšstats par to, ka uzņēmēji saņems miljonus, tāpēc pienam un tā produktiem cenas veikalos samazināsies. Taču tā nav patiesība, jo šo atbalstu ciltsdarbam jau ir saņēmuši un vēl saņems zemnieki – piena ražotāji, kas daļēji kompensē piena iepirkuma cenas samazinājumu, izvairoties no bankrota situācijām un ganāmpulku likvidēšanas,” klāstīja LPCS valdes priekšsēdētājs.

LPCS apvieno 13 piena pārstrādes uzņēmumus un piecus sadarbības partnerus, kas kopā realizē aptuveni 80% no Latvijā pārstrādātā piena.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tiešām, tāpat kā kolhozu laikos, pārtikas preču deficītu izskaidroja ar 4 nelabvēlīgiem gadalaikiem, tāpat
    tagad pie eksporta tirgus meklējumiem esot vainīga piena pārprodukcija Eiropā. Sliktam saimniekam vienmēr vainīgi būs citi, nevis pats! Interesanti, cik svešvalodas šis Šolks pieprot un cik lielu aktivitāti eksporta meklējumos pasaulē viņš ir uzrādījis? Varbūt, ka LPCS laiks pameklēt kādu citu apsviedīgāku priekšnieku, nevis tikai runātāju?

  2. Randy, BR-Deutschland & Latvia, EU Atbildēt

    “Lai arī izskanējis, ka Ķīna varētu būt mūsu nākotne, pašreiz jāsaprot, ka tas ir kaut kas ļoti tāls un nezināms. Vispirms jāmeklē sadarbības partneri, jādomā par iespējamajiem realizācijas apmēriem un, protams, cenu, kas var būt izšķirošs faktors,” teica LPCS valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.>>>>
    Atvainojiet, antinji, kaut ko taadu juus rakstaat jau vairaakus GADUS! Cik ilgi var ‘pirst diivaanaa’???
    Pashiem kauna nav? Kas pa sho laiku ir izdariits lai ieietu citos tirgos? Cik lielam IDIotam ir jaabuut lai balstiitu savu biznesu uz vanjku tirgu??? IMHO galvenaa probleema Latvijaa ir baalelinju zemais izgliitiibas liimenis – droshi vien vieniigaa valoda ko zemnieku baalelinji maak ir vanjku-vatnjiku valoda, tas ari ir vieniigais iemesls. Padomijas atraugas.

Draugiem Facebook Twitter Google+