×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
19. septembris, 2013
Drukāt

LPCS: vidējā piena iepirkuma gadā laikā pieaug par 23%

LETALETA

Vidējā piena iepirkuma cena augustā salīdzinājumā ar jūliju sarukusi par 0,3%, liecina Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) provizoriskie dati.

 

LPCS valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks pastāstīja, ka augustā vidējā piena iepirkuma cena bija 212,24 lati par tonnu. Salīdzinot ar iepriekšējā gada augustu, vidējā piena iepirkuma cena šogad augustā bija par 23,1% lielāka.

Vienlaikus Šolks uzsvēra, ka šā gada augustā piens pārstrādei iepirkts par aptuveni 4% vairāk nekā jūlijā.

Šolks arī norādīja, ka augustā salīdzinājumā ar jūliju par nepilniem trīs tūkstošiem tonnu pieauga arī iepirktā piena apmērs. Turpretī augustā salīdzinājumā ar jūliju dienā par vidēji 700 tonnām piena vairāk izvests no Latvijas.

Šā gada jūlijā piena iepirkuma vidējā cena bija 212,9 lati par tonnu.

Jau vēstīts, ka pagājušā gada septembrī atsākās piena iepirkuma cenu kāpums.  Šogad piena iepirkumu cenas turpināja augt, jo pasaulē lielākā piena ražotājvalsts – Jaunzēlande – piedzīvoja lielāko sausumu 30 gadu vēsturē un tādējādi piena iepirkuma cena biržā sasniedza rekordaugstumus. Šolks iepriekš atzina, ka tas ir noteicis līdzšinējo piena cenas kāpumu visā pasaulē, tostarp arī Latvijā.

LPCS apvieno 13 piena pārstrādes uzņēmumu un četrus sadarbības partnerus, kas kopā realizē aptuveni 90% no Latvijā pārstrādātā piena.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+