×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
12. janvāris, 2017
Drukāt

LPF: ar nodokļiem nebūtu jāapliek pensija līdz 300 eiro (17)

Foto: LETAFoto: LETA

Andris Siliņš

Ar nodokļiem neapliekamajam pensijas minimumam būtu jābūt 280 līdz 300 eiro robežās esošo 225 eiro vietā, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” sacīja Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētājs Andris Siliņš (ZZS).

Siliņš gan norādīja, ka par šo summu var diskutēt. Viņš uzsvēra, ka šoreiz pensionāri ir nolēmuši stingri turēties savās pozīcijās un panākt, ka valsts budžetā jau nākamajā gadā pensionāru jautājumi ir viena no prioritātēm.

Federācija ir gatava kompromisiem, uzsvēra Siliņš. “Reāli vērtējot situāciju, domāju, ka kompromiss ir pakāpeniska pensijas neapliekamā minimuma celšana,” viņš sacīja, piebilstot, ka pielikumu pensijām seniori neliks zeķē vai nenoguldīs bankā, bet gan iegādāsies pārtiku un pakalpojumus, tādējādi šo naudu daļēji atgriežot valstij.

Siliņš uzsvēra, ka ir jāatgriežas pie diskusijas par tā saucamo nepieciešamo minimumu, proti, to, kas reāli senioriem būtu nepieciešams.

LPF vadītājs arī atzina, ka pensionāru aktivitāte, iestājoties par savām interesēm, ir mazinājusies. “Varbūt ir iestājies tāds stāvoklis, kad ir parādījusies kaut kāda neticība,” pauda Siliņš, gan uzsverot, ka seniori nav zaudējuši cerību.

Jau vēstīts, ka Saeimā pēr oktobrī tika iesniegti aptuveni 12 000 iedzīvotāju paraksti par iedzīvotāju ienākumA nodokļa (IN) atcelšanu valsts pirmā līmeņa pensijām.

Skatot sabiedrības iniciatīvu atbrīvot pensijas no nodokļiem, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā vakar izcēlās asas diskusijas, galvenokārt starp deputātiem un ministriju pārstāvjiem. Kopumā deputāti gan piekrita, ka problēma ar senioru pensijām ir jārisina un uzdeva atbildīgajām ministrija izanalizēt un sagatavot iespējami plašus modeļus par šīs iniciatīvas ieviešanu.

Finanšu ministrijas (FM) parlamentārais sekretārs Edgars Putra (ZZS) stāstīja, ka, atceļot pensiju aplikšanu ar nodokļiem, ietekme uz budžetu būtu 100 miljoni eiro, līdz ar to tie kaut kur būtu jākompensē. Viņš piekrita citu paustajam, ka darba spēka nodokļi Latvijā jau tā ir lieli. Putra piekrita, ka var diskutēt par neapliekamā minimuma celšanu, tomēr to jāskata kopā ar fiskālo ietekmi.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. KOLOSĀLI deputātiem algas un piemaksas ir par ko pielikt.Ir nevajadzīgi lieli izdevumi dziesmu svētkiem.Ir at;nemti pensiju noguldījumi kurus ieskaitīja valsts budžetā.Kur vēl tālāk,acīmredzot gaida kad beidzot tie veči nosprāgs,tad nekas nebūs jāmaksā.Siliņ nav ko vienoties bet gan stinri prasīt.

 2. Ņemot vērā to, ka pensija jau tiek maksāta no nodokļu naudas, principā šķiet amorāli no tās iekasēt nodokļus. Sanāk dubultā aplikšana ar nodokļiem – laikā kad cilvēks strādā, viņš maksā sociālo un ienākumu nodokli. No sociālā nodokļa veidojas pensija, kas atkal tiek aplikta ar tiem pašiem nodokļiem.
  Bet mūsu valstī jau ir tradīcija – katru lietu un notikumu aplikt ar neskaitāmām nodevām un nodokļiem (mājokli, mašīnu, pensijas, VISU). Šķiet, ka tas arī ir tas, kas iraisa pretīgumu.

 3. elektrības abonentmaksu prasīja pensionāriem? Loģika bija – kas visvairāk taupa, tam elektrība dārgāka + abonentmaksa. No kurienes, lai pensionārs rauj elektrības sadārdzinājumu?

 4. Vai virsraksts atbilst rakstā sacītajam? Izskatās, ka nē, jo citādi LPF vadītājam būtu jāsaka: Ej mājās! Pilnīgas muļķības! Iznāk , ka par 300 Eur nebūs jāmaksā ienākumu nodoklis, bet par 305 eur- jāmaksā? ABSURDS!!!! Ienākumu nodoklis no šiem pabalstiem- pensijām vispār nav jāmaksā, jo šobrīd valdība pensionāraus aplaupa, lai varētu sēdēt Saeimā un saņemt algu plus visādus pabalstus par ākstīšanos!

 5. arī tie 300 EUR ir vēl zara galā! Kaut kad tikai nolems, ja vispār nolems un tad kaut kad uz aiznākošā gada beigām varbūt, ka… jo uz karstām pēdām un ar atpakaļejošu datumu pieliek tikai sev algas.

 6. Pretīgi skatīties un klausīties Siliņā, tādam jāsēž mājā pensijā un jāarstējās, nevar vārdus izrunāt, galva trīc, vecuma demence visā spilgtumā – un tāds kretīnw vēl sēž Saeimā! Tādēļ mum ir tādas pensijas un tāda valsts! CILVĒKAM LAIKUS JĀMĀK AIZIET – AR GODU!

 7. Arī tas būtu labi, ja bez nodokļiem līdz 300. Tad neliels nodoklis līdz 600, tad jau lielāks līdz 900 un tā līdz tur rekordpensijām…

 8. Nekas nav jāziedo nevienam, lai apliek bagātos ar progresīvo nodokli un nauda būs, bet paši sevi gan negrib aplikt, tikai no nabagiem plēš pēdējo grasi.

 9. Siliņ, pamēģini pats iztikt ar 300, tad arī mums to piedāvā. Pats saņem tūkstošus no mūsu nodokļiem.

 10. Siliņ, Tu esi nodevējs, kādi 300, ja pašam alga ir tūkstošos, pamēģini pats iztikt ar 300, tad arī nosaki limitu, ko neaplikt. Deputāti ir ar mieru no 1000, bet Tu samazini līdz bada maizei, vai tādam jābūt pensionāru aizstāvim???

 11. kad beiogsies šitā stulbā dalīšana: līdz 300, virs 300, kāpēc man jācieš tikai tāpēc, ka strādāju uz deguna krizdams divos darbos un nopelnīju pensiju virs 400? Ar ko esmu sliktāks par tiem, kuri saņēma naudu aploksnēs, labi dzīvoja, un tagad brēc par mazām pensijam? Visu mūžu godīgi maksāju nodoļus, tāpēc arī attieksmei jābūt taisnīgai

 12. Nu nevajag fleitēt siliņam, ka trīssim. Vajag no 500 eiro maksāt nodokli.

 13. Lielo pensiju saņēmēji labprātīgi varētu pusi ziedot nabagajiem. (19 000) Neba nu viņi smagos darbos pelnījuši to. Maza pensija no 200-350 eiro. normāla daļēji 350-800. Virs 800 maksātspējīga/

 14. Neticiet šiem meliem! Ja jāgaida 18. gads, kad sola atdot nozagto negatīvo koeficientu, tad neko attiecībā uz nodokli nemainīs. Vēlēšanu tuvums liek iztaisīties ka kaut ko domā, bet reāli nebūs nekā.

 15. nu baigā starpība – 235 vai 300!

 16. Ar nodokli jāapliek pensijas tūkstošos!

 17. Būtu godīgi, ja pensija minimālās algas lielumā netiktu aplikta ar nodokli, bet pārējai daļai tad varētu nodokli varbūt pat palielināt

Draugiem Facebook Twitter Google+