×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
28. augusts, 2015
Drukāt

LTV: Nofilmēts, kā Magoņa mašīnas bagāžniekā tiek ielikts maisiņš (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētāju rīcībā ir videomateriāls, kurā redzams, kā vīrietis pienāk pie nu jau bijušā AS “Latvijas Dzelzceļš” (LDz) vadītāja Uģa Magoņa izmantotās automašīnas “Audi A8” un tās bagāžas nodalījumā ieliek maisiņu, kurā, iespējams, ir nauda, bet bagāžnieku atver Magonis, šovakar vēsta Latvijas Televīzijas raidījuma “Panorāma”.

Kā ziņots, KNAB Magoni aizdomās par kukuļņemšanu aizturēja 6.augustā, kad viņš atgriezās no Pērnavas. Patlaban Magonim kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums un viņš tiek turēts cietumā.
Lai gan iepriekš izskanējis, ka kukulī varētu būt dots aptuveni pusmiljons eiro, “Panorāmas” rīcībā esošā informācija liecina, ka noklausītajās sarunās figurē lielāka naudas summa.

Kā ziņots, kopš aizturēšanas 6.augustā KNAB oficiāli sniegtā informācija par Magoņa lietu ir skopa, savukārt medijos izskanējusi dažāda informācija gan par Magonim inkriminēto noziegumu, gan aizturēšanas apstākļiem.
KNAB informējis, ka pierādījumu kopums dod pietiekamu pamatu uzskatīt, ka kukulis, kura apmēru birojs neatklāj, saņemts saistībā ar LDz meitasuzņēmuma “LDz ritošā sastāva serviss” iepirkumu.

Portāls “Diena.lv” iepriekš ziņoja, ka Magonis, iespējams, tiek turēts aizdomās par aptuveni pusmiljona eiro kukuļa saņemšanu saistībā ar “LDz ritošā sastāva servisa” nesenu daudzmiljonu iepirkumu – četru vecu dīzeļlokomotīvju iegādi no Igaunijas miljonāram Oļegam Osinovskim piederošā uzņēmuma “Skinest”.
Osinovskis savukārt noliedzis korupciju darījumā par lokomotīvju pārdošanu LDz, vēstīja Igaunijas portāls “Delfi.ee”.

“Panorāma” iepriekš ziņoja, ka nepilnu pusmiljonu eiro liels kukulis tika atrasts Magoņa automašīnā viņa aizturēšanas brīdī.

Osinovskim juridisko palīdzību nodrošina Latvijas advokāts Saulvedis Vārpiņš, kurš aģentūrai LETA norādījis, ka starp Magoni un Osinovski kā starp privātpersonām noticis darījums kāda trešā uzņēmuma interesēs, taču tas nav saistīts ar dīzeļlokomotīvju iegādi no Osinovskim piederošā uzņēmuma “Skinest”. Vārpiņš uzņēmuma nosaukumu un darījuma summu atturējās minēt.

Magonis LDz valdes priekšsēdētāja amatu ieņēma nepilnus desmit gadus – kopš 2005.gada 1.septembra. Pirms tam no 2003.gada viņš bija šī uzņēmuma padomes loceklis un padomes priekšsēdētājs. Dienu pēc aizturēšanas, šā gada 7.augustā, Magonis no LDz valdes priekšsēdētāja amata tika atbrīvots.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Brivibu Magonisam!!!

  2. Pieci vilki vilku vilka pa slidenu ledutiņu. Otri pieci brīnējās, ko tie pieci stīvējās…
    Ne tur zināms, kas tajā maisiņa bija, ne kas maisiņu izņēma laukā.
    Prasta provo.

  3. pēc apraksta spriežot advokāts vares stāstit ka palūgts atest ciemakukukulis , jo magonis jau neskatās kas maisiņā un uz naudas ar nav viņa pirkstu nospiedumu. viš domāja ka ved mazsalitus gurķišus teiksim solvitas tantei

  4. labāk būtu priecājušies ka nauda ienāk Valstī, paši bļauj par naudas trūkumu.DEFEKLĒTIE.

  5. Pierādiet to kā tas nav montāža.

Draugiem Facebook Twitter Google+