×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
9. janvāris, 2017
Drukāt

LU nepiekrīt pievienot RPIVA nedemokrātiskā veidā

Foto LETAFoto LETA

Latvijas Universitāte (LU) ir atteikusies piedalīties izglītības sistēmas reorganizācijā, kas notiek šādā formā un veidā, kā Izglītības un zinātnes ministrija(IZM) ir uzsākusi komunikāciju par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) pievienošanu LU, informēja LU pārstāve Ilze Tumulkāne.

To šodien kopīgi rīkotajā preses konferencē RPIVA rektore Daina Voita un LU prorektors Valdis Segliņš paziņoja, ka neatbalstīs nedemokrātisku augstskolu reorganizēšanu.

Jau vēstīts, ka IZM ir pieņēmusi lēmumu ar 2017.gada augustu reorganizēt RPIVA, to pievienojot LU. Kā apstiprināja ministrijā, tas nepieciešams, lai veiktu resursu koncentrāciju un panāktu iespējami efektīvu valsts budžeta līdzekļu izmantošanu.

IZM skaidroja, ka augstākās izglītības iestāžu konsolidācija pašlaik ir Eiropā aktuāla prakse. Tās mērķis ir panākt efektīvu ierobežoto resursu izmantošanu, paaugstināt studiju un zinātniskās pētniecības kvalitāti un veicināt augstākās izglītības iestāžu konkurētspēju. Pedagoģijas jomā Latvijā patlaban ir vērojama liela sadrumstalotība, turklāt ik gadu tiek sagatavots salīdzinoši liels pedagogu skaits (vairāk nekā 1000), taču darbu skolā sāk un turpina tikai neliela daļa no viņiem, proti, 200-400 personas gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+