Latvijā
Kriminālziņas

Ludzā diennakts laikā likvidē trīs marihuānas audzētavas 16

Foto Valsts policija

Likumsargi Ludzā diennakts laikā likvidējuši trīs marihuānas audzētavas, portāls LA.lv uzzināja Valsts policijā (VP).

Likumsargu rīcībā nonāca informācija par personām, kuras, iespējams, ir saistītas ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti. Informācijas pārbaudei policisti veica operatīvos pasākumus kuru rezultātā Kārsavas un Zilupes novados likvidēja trīs marihuānas audzētavas, ka arī aizdomās par narkotiskās vielas saturošu augu neatļautu sēšanu, audzēšanu un apriti aizturēja divas personas.

20.septembrī Zilupes novadā veicot kratīšanu kāda 1987.gadā dzimuša vietēja iedzīvotāja dzīvesvietā, tika konfiscēti divi augoši marihuānas augiem līdzīgi stādi.

Savukārt nākamajā dienā, 21. septembrī, likumsargi kādas pamestas fermas teritorijā aizturēja 1989. gadā dzimušo vīrieti, kurš bija vācis marihuānas ražu. Jāpiebilst, ka viņš jau iepriekš bija nonācis policijas redzeslokā. Kopumā fermas teritorijā konstatēti 49 marihuānas augiem līdzīgi stādi.

Turpinot operatīvus pasākumus, tajā pašā dienā, netālu no notikuma vietas, tika konstatēta vēl viena marihuānas audzētava, šoreiz ar 12 augošiem marihuānas stādiem.

Lai precīzi noteiktu izņemto augu sastāvu un daudzumu, nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes, taču jau tagad redzams, ka, visticamāk, tā ir marihuāna.

Pašlaik izmeklēšana turpinās, savukārt aizdomās turētām personām par minētajiem likumpārkāpumiem draud kriminālatbildība.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu bez nolūka tās realizēt soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, savukārt par narkotiskās vielas saturošu augu neatļautu sēšanu vai audzēšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

LA.lv