×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
10. oktobris, 2013
Drukāt

Ludzēniete Leone Šakina – “LA” lasītāja, kura zina labākās zālītes


Foto - Andris TiļļaFoto - Andris Tiļļa

“Esmu agrais putns. Ceļos jau pēc pieciem, katru rītu izeju pastaigā apmēram pusotru stundu. Kad spirgtums kaulos, ieturu brokastis – dzeru beramo zaļo tēju, ēdu auzu pārslu putru,” par savu ikdienu stāsta mūsu lasītāja Leone Šakina no Ludzas.

 

Viņa pēc izglītības ir farmaceite, strādājusi par aptiekas vadītāju – tātad zina labākās zālītes veselības stiprināšanai. “Sāku iepazīt ajūrvēdu – veselīgu dzīvesveidu, kas attīstījies Indijā pirms vairākiem tūkstošiem gadu. Tā ir unikāla, jo balstīta uz dabisku metožu lietošanu un individuālu pieeju. Metodes – veģetāra diēta, pareiza dienas kārtība, jogas un elpošanas vingrojumi, meditācija un dziedinošas procedūras. Divus mēnešus neēdu gaļu un tik tiešām jūtos daudz labāk. Ja nu ļoti sagribas, tad vistas fileju. Uzturā lietoju biezpienu, pienu nevis no veikala, bet no pazīstamiem zemniekiem. Pērkot pārtikas produktus, pievēršu uzmanību daudzajiem E, izvēlos preci, kam to mazāk,” dzīves pieredzē gūtajās atziņās dalās Leone.

Viena no “zālītēm”, ar ko uzturēt labu veselību, esot arī “Latvijas Avīze”, ko lasot jau gadiem ilgi. “Avīze nenogurdina, negarlaiko, tā ir tik interesanta, ka spēj uzlabot pat garastāvokli. Ar prieku lasu intervijas ar sabiedrībā cienītām personībām, interesējos par rakstiem, kas iesaka stiprināt veselību. Tā kā esmu jau krietni gados, “ātrumkārba” vairs nestrādā tik jaudīgi kā jaunībā, cenšos gūt kādu gudru, vērtīgu pamācību, kā sevi laikus nenorakstīt…” smaidot teic Leone. Prieku sagādā arī asprātīgās anekdotes un Egīla Līcīša feļetoni, Agra Liepiņa, Franka Gordona asie patiesības redzējumi, Monikas Zīles trāpīgie tēla raksturojumi un niansētā valoda.

“”Latvijas Avīze” mani uzrunā ar patiesību un acīgumu. Gūstu priekšstatu par svarīgākajiem notikumiem, tendencēm politikā, kultūrā. Laikraksts mani nav pievīlis, tāpēc tam uzticēšos arī nākamgad,” sola Leone.

Dzīvesprieku viņa gūst, arī lasot daiļliteratūru, apmeklējot izrādes (jaunākā redzētā luga esot Treisija Letsa smieklīgā drāma “Osedžas zeme”). Sirds uzgavilē, arī dziedot ansamblī “Sarmas zieds”, kas daudzviet uzstājies Latgalē.

Kas ir svarīgākais viņas dzīves ritmā? “Cieņa, mīlestība un izpalīdzība. Tā kā man pašai bērnu nav, sirds siltumu un materiālo palīdzību sniedzu saviem krustbērniem. Viena meitene izskolota augstskolā, tagad strādā mārketingā, otra, pabeigusi Jelgavas Lauksaimniecības universitāti, strādā par grāmatvedi Valmierā. Trešā krustmeita izskolojās par farmaceiti, krustdēls beidza Policijas akadēmiju, strādāja robežsardzē. Viņam – absolūtā muzikālā dzirde!” lepni teic Leone. Viņu iepriecina stipra rakstura cilvēki, kam ir plašs redzesloks, gudrs padoms. Pati cenšas arvien uzturēt možu garu un veselību – negausties par dzīves sīkajām ķibelēm, bet ikdienā saskatīt labo, skaisto, prast to novērtēt.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+