×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
8. marts, 2016
Drukāt

Lūgs policiju vērtēt ārstu rīcību, nepalīdzot bērnam ar apendicītu (2)

dakteris_stock

Veselības inspekcija lūgs Valsts policiju kriminālprocesā vērtēt divu ārstu rīcību, nesniedzot palīdzību bērnam no Bauskas ar apendicītu, šovakar vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “Panorāma”.

Veselības inspekcijas vadītāja Aija Mežsarga raidījumam norādīja uz šajā gadījumā konstatētiem rupjiem veselības aprūpes pārkāpumiem vairākās epizodēs.

“Jau pirmajā epizodē ķirurgs neveic nekādu izmeklēšanu, nenozīmē ultrasonogrāfiju, lai apstiprinātu diagnozi, bērnu ievieto vecāku mājā, nevis observācijas nodaļā. Pat nākamajā dienā, kad viņš beidzot tiek pie ārsta, analīzes ir dramatiskas. Taču arī otrais ķirurgs nepieaicina speciālistu, lai precizētu diagnozi,” skaidroja Mežsarga.

Veselības inspekcija neatklāj ķirurgu vārdus, bet LTV rīcībā esošā informācija liecina, ka pirmajā vakarā zēnu apskatījis ķirurgs Ģirts Aleksejevs. Otrā dienā aprūpi veikusi viņa kolēģe. Tagad abu mediķu darbību vērtēšot policija.

“Šodien tiek gatavota vēstule, lai viņus sauktu pie kriminālatbildības. Jāņem vērā, ka cietušais bija mazs bērns, bezpalīdzīgs bērns. Un tas ir nepieļaujami,” raidījumam sacīja Mežsarga.

Jau ziņots, ka Bērnu klīniskā universitātes slimnīca nekonstatēja pārkāpumus ārsta rīcībā, pret kuru tika ierosināta pārbaude saistībā ar kādas mātes sūdzību par, iespējams, neprofesionālu un paviršu rīcību, izmeklējot bērnu.

Kā informēja slimnīcas pārstāve Dace Preisa, veicot pārbaudi, kas tika ierosināta pēc saņemtās sūdzības no pacienta mātes par, iespējams, neprofesionālu ārsta rīcību slimnīcas neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļā, secināts, ka neatliekamās medicīniskās palīdzības posmā ārsts rīkojies, balstoties uz bērnu ķirurģijā noteiktiem pamatprincipiem, un akūta vēdera aina nav tikusi konstatēta. Attīstoties akūtam apendicītam, savlaicīgi tikusi veikta operācija.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tur nebij nekas, tur nebij nekas, tik dakter priecājās! Veiksmes stāsts.

  2. <>
    Vārna vārnai acī neknābs – tā jau ierasta prakse – bez Eu neko neredzēt – būtu kāda čaukstoša lielbanknote dota = uzreiz gan redze , gan dzirde ATGRIEZTOS. Tāpēc jau zināms % tiek dots uz augšu, kā nodeva par iespēju… Līdz vadība negrib to sev aizvērt un neko nevar konstatēt pārkāpumā…
    Padoms – nomainīt tos lielvadītājus un slimos bērnus uzreiz uzņems bez lielbanknotēm… Protams ja grib , bet vai gribēs?

Draugiem Facebook Twitter Google+